6000TL 32inch 2K monitör tavsiyesi

xquale

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 6000TL bütçem var. 2K 32inch monitör bakıyorum. 10 saat oyun oynuyorsam Max 2 saati FPS oyunudur o yüzden 75Hz yeter mi yoksa 144 Hz mi olsa karar veremedim. Ayrıca genelde hikayeli oyunlar oynadığım için 32 inch istiyorum 27 düşünmüyorum. Ekran kartım RX 6600 işlemcim Ryzen 5 5600. YouTube'dan testlere baktığımda ekran kartım 2K'da highta genelde 60+ üstü veriyor. Bu yüzden de aklıma bazen 75hzlere kayıyor kararsız kaldım. Ne tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. 6000TL bütçem var. 2K 32inch monitör bakıyorum. 10 saat oyun oynuyorsam Max 2 saati FPS oyunudur o yüzden 75Hz yeter mi yoksa 144 Hz mi olsa karar veremedim. Ayrıca genelde hikayeli oyunlar oynadığım için 32 inch istiyorum 27 düşünmüyorum. Ekran kartım RX 6600 işlemcim Ryzen 5 5600. YouTube'dan testlere baktığımda ekran kartım 2K'da highta genelde 60+ üstü veriyor. Bu yüzden de aklıma bazen 75hzlere kayıyor kararsız kaldım. Ne tavsiye edersiniz?

Samsung Odyssey G5 LC32G55TQBUXUF 32" 1ms QHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu monitör iyi hem 144 Hz hem de 1ms zaten Samsung Odyssey biraz araştırmıştım yani bunu alabilrisin (bana göre)

Buyrun hocam
Hocam bunu gördüm ama VA panel diye çekindim. IPS panel almadığıma pişman olur muyum bilmiyorum.

Bu ürün IPS ve daha ucuz 75 hz olduğu için:
Bu ürün ise VA ve daha pahalı 144hz olduğu için:
Sizce hangisi VA-144HZ 5800TL mi? Yoksa IPS-75HZ 4600TL mi?

Hocam bunu gördüm ama VA panel diye çekindim. IPS panel almadığıma pişman olur muyum bilmiyorum.

Bu ürün IPS ve daha ucuz 75 Hz olduğu için:
Bu ürün ise VA ve daha pahalı 144Hz olduğu için:
Sizce hangisi VA-144Hz 5800TL mi? Yoksa IPS-75Hz 4600TL mi?

Hocam o kadar para verip 75Hz almanın bir mantığı yok bence, tabii gönül ister ki IPS olsun ama bütçeniz kısıtlı maalesef bir de şöyle bir model buldum

Neden 32 inç bakıyorsunuz? Bu bütçedeki 32 inç monitörler pek iyi değil.

Ben bunu öneririm.

Odyssey G3 ve G5'te ghosting sorunları var. Monster Aryond olanı hakkında pek bir bilgim yok.

Neden 32 inç bakıyorsunuz? Bu bütçedeki 32 inç monitörler pek iyi değil.

Ben bunu öneririm.

Odyssey G3 ve G5'te ghosting sorunları var. Monster Aryond olanı hakkında pek bir bilgim yok.
Daha çok hikayeli oyunlar oynuyorum ve bilgisayardan biraz uzak gamepad ile oynuyorum. Bu yüzden 32 inch olsun istiyorum büyük olsun ki rahat görebileyim. 32 inchlere de baktığımda 6kya kadar bütçede ya 75HZ IPS oluyor yada 144 VA oluyor HZ mi önemli Panel mi önemli karar veremedim.

Hocam o kadar para verip 75Hz almanın bir mantığı yok bence, tabii gönül ister ki IPS olsun ama bütçeniz kısıtlı maalesef bir de şöyle bir model buldum
Bir karar vermek zorundayım ya zaten 2kda hikayeli oyunlarda ortalama 60-70 fps alıcam 144hzye gerek yok diyip 75HZ IPS alıcam yada VA panele katlanıp 144HZ alıcam bilmiyorum. Şu soruyu sorup duruyorum Panel mi daha önemli HZ mi rekabetçi fps oyunlar oynasam HZ der geçerdim ama çok nadir fps oynuyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı