6000TL Bütçeli CS:GO İçin Sistem Toplama

X

• Intel

Oy: 13 30,2%
  • AMD

Oy: 30 69,8%

• Oy verenlerin toplamı
    43
CS GO için Intel tercih edilmeli, ankette AMD çıkmasına şaşırmadım çünkü forum AMD hayranı kaynıyor.
9600K alıp OC yaparsanız çok iyi performans alırsınız. Ben 6600K ve 1070 ile her şey ULTRA'da 450 FPS alıyorum.

CS GO için Intel tercih edilmeli, ankette AMD çıkmasına şaşırmadım çünkü forum AMD hayranı kaynıyor.
9600K alıp OC yaparsanız çok iyi performans alırsınız. Ben 6600K ve 1070 ile her şey ULTRA'da 450 FPS alıyorum.
Arkadaş CS:GO oynarken belki arkadan discord gibi uygulamaları açacak belki arkadan müzik dinleyecek o zaman çoklu çekirdek performansı daha öne çıkıyor çünkü genelde CS:GO oynayan insanların(benim tanıdıklarım) çoğu bu oyunu oynarken atta birtakım uygulamalar açık oluyor ve o zaman da işlemcinin çoklu çekirdek performansı devreye giriyor.

Arkadaş CS:GO oynarken belki arkadan discord gibi uygulamaları açacak belki arkadan müzik dinleyecek o zaman çoklu çekirdek performansı daha öne çıkıyor çünkü genelde CS:GO oynayan insanların(benim tanıdıklarım) çoğu bu oyunu oynarken atta birtakım uygulamalar açık oluyor ve o zaman da işlemcinin çoklu çekirdek performansı devreye giriyor.
Discord ne kadar işlemci kullanıyor sanki? Render alırken CS GO oynama fikriniz varsa ona bir şey diyemem.
Ben 4 çekirdekli işlemci ile 450 FPS alıyorsam çoklu çekirdek değil, tek çekirdek önemli demektir bu oyunda. Bir de CS GO Intel işlemcilere göre optimize edilen bir oyun.

AMD Ryzen 5 3600

Gigaybte B450M S2H Anakart

Corsair 2x8 3200MHz Ram

AMD RX580 8GB Gigabyte

CS:GO'ya 4000+ saatimi vermiş birisi olarak bu monitörü almanı öneriyorum.

Toplamda sana 5762 TL yapıyor. Güle güle kullan :)

3000 Serisi gerçekten başarılı olmuş şimdi birkaç Benchmark testine daha baktım 2000 Serisine göre %30-40 daha performanslı. 3600 2700X’e bile fark atmis.
Ryzen 7 1700 ile CS:GO oynuyorum 300 + FPS zaten veriyor kaç hertz monitör alıyorsun ki şüphelerin var kısacası her zaman atlanan olay istediğin kadar al elindeki tüm ekipmanların verdiği performans kadar verim alırsın.

i3 8350k OC siz ile arkadaşım 400 500 FPS alıyor onu mu almalıyız?

CS:GO baz alınarak 6000 TL ye PC toplamak bence doğru değil.

1080p 144hz sistem üzerine en iyi ne toplarım sorusu gelmeli ve üzerine yürümeli.

Bende hep bu şekilde yaklaştım aslında ilk başta ama 3000 serisinin Tek çekirdek performansı şaşırttı. 3600 eşdeğeri i5 9400F’i CS GO da geçmiş ayni sekilde 3600X ise 9600K’yı yakalamış hem performans açısından hemde ileriye dönük olsun diye suan AMD düsünüyorum.
AMD Ryzen 5 3600

Gigaybte B450M S2H Anakart

Corsair 2x8 3200MHz Ram

AMD RX580 8GB Gigabyte

CS:GO'ya 4000+ saatimi vermiş birisi olarak bu monitörü almanı öneriyorum.

Toplamda sana 5762 TL yapıyor. Güle güle kullan :)
Toplanan sistemler hemen hemen aynı daha vatan dışı daha ucuza toplanabilir monitör olayını dikkate alacağım.

Discord ne kadar işlemci kullanıyor sanki? Render alırken CS GO oynama fikriniz varsa ona bir şey diyemem.
Ben 4 çekirdekli işlemci ile 450 FPS alıyorsam çoklu çekirdek değil, tek çekirdek önemli demektir bu oyunda. Bir de CS GO Intel işlemcilere göre optimize edilen bir oyun.
Zaten arkadaş ileride bilgisayarını upgrade ederken fazladan bir de anakart parasını versin ne kadar da mantıklı.(!)

Zaten arkadaş ileride bilgisayarını upgrade ederken fazladan bir de anakart parasını versin ne kadar da mantıklı.(!)
4. nesilin eski soket ile çıkacağı konusunda resmi bir açıklama yok, destek 2020'de bitiyor. 2020'ye kadar olan son nesil de 3. nesil.
Ayrıca 3-4 yıl neden daha düşük performans alsın ki sırf anakart değiştirmeden nesil atlayayım diye?
Arkadaş konu açıyor ama zaten AMD almaya hevesli, ne söylerseniz söyleyin yine AMD alacak o nedenle konu açıp sorması bile gereksiz aslında.
Monitör dahil bütçe için
Monitör hariç bütçe için de bu (İleride ram ssd eklemesi yapılır)

Sistemler varken RX 580 alıp watman hataları,ısı sorunu ile uğraşmak ve daha düşük performans almak istiyorsa yapacak bir şey yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı