6000TL'ye Donanım toplama

imreis123

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, 6000 TL'ye masaüstü topluyorum. Bütün parçalar tamam sadece anakart ve monitörüm eksik, aşağıdaki parçalara uygun ve hakkını verebilecek monitör, anakart önerebilir misiniz? :)

Cooler Master Silent Pro Hybrid Gold 80Plus 1050W Modüler Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar

Core i7 5930K Soket 2011-V3 3.5GHz 15MB Önbellek İşlemci - Vatan Bilgisayar

Asus GTX980 ROG STRIX OC GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Kingston 8GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Vatan Bilgisayar

Samsung 250Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 520Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

Seagate 3.5" 2Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar

Cooler Master Cm693 + Seidon 120V Sıvı Soğutmali Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar

Son olarakta kasanın içinde bulunan sıvı soğutma alacağım işlemciyi yeterince soğutur mu? Overclock yapmayı düşünüyorum.

Herkese teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınan işlemciye göre bellekler ddr4 tabanlı olmalı. Psu 1050w çok fazla. Kullanım amacını falan belirtirseniz daha net yardımcı olunacaktır size.

Melih Bey önerin için teşekkür ederim ama ben DDR3 RAM kullanmayı planlıyorum :)

İlerde ek olarak RAM'leri yükselteceğim, ayrıca alınacak işlemci için DDR4 RAM kullanmak zorundamıyım tam performans için.
Yukarıda belirtmiştim yeniden söyliyeyim, çoklu oyun ortamı kurmak yani aynı anda bir çok oyunu oynamak aynı clienti çoklu oynamak ve oyun içi video çekmek.

DDR3 RAM ve 6000 TL bütçe (n) Zaten X99 yonga setli anakartlar DDR4 destekliyor. DDR3 kullanmak için Z97 yonga setine sahip bir anakart ve 4. nesil bir Intel işlemciye sahip olmanız gerekir.

Yani mecburen DDR4 olucak. Hmm biraz tuzlu gibi ama olsun ben en yüksek performansı almak istiyorum :)

Önemli değil ama yinede sizin dediğiniz ana karta geçiş yapacağım anlaşılan :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı