6008, 41 ve 1001 mavi ekran hata kodları

Emirsun

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım topladıktan 2-3 ay sonra bu hataları almaya başladı. En başta distributed hatası yüzünden reset atıyordu fakat onu hallettikten sonra da mavi ekranlar almaya başladım bir süredir. Bilgisayarı toplayalı yaklaşık 6 ay oluyor. Bileşenlerim şu şekilde. Yardımcı olabilir misiniz?

• Galax GeForce GTX1650 Super ex (1-Click) OC 4 GB 128Bit GDDR6 GTX 1650 Super
  • AMD Ryzen ™ 3 1200 AF 12nm yeni versiyon 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4
  • G.Skill (1x8GB) Ripjaws V Gaming serisi 3200 MHz CL16
  • Samsung 860 EVO 500GB 560MB-520MB/s SATA3
  • FSP FSP500-60AHBC 500W PFC aktif
Desktop Screenshot 2021.03.02 - 12.02.28.01.png

Minidump dosyalarınızı paylaşmalısınız. Rehber aşağıda mevcut.

Minidump dosyalarınızı paylaşmalısınız. Rehber aşağıda mevcut.

Nereden atmam gerekiyor bunları?

Yandex, GDrive, Mediafire gibi dosya servislerine yükleyip paylaşın.
Doğru şekilde paylaştım mı?

1) VM VirtualBox kaldırın.

2) Wi-Fi ve Bluetooth aygıtınızın sürücüsünü güncelleyin ve aygıtınızı farklı bir USB portuna takıp kullanın.

3) Logitech G HUB Driver kaldırın.

4) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

NOT: Kullandığınız Wi-Fi aygıtının donanım kimliği USB\VID_148F&PID_7601\1.0 olsa gerek. Ona göre yardımı dokunabilir.

Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.

1) VM VirtualBox kaldırın.

2) Wi-Fi ve Bluetooth aygıtınızın sürücüsünü güncelleyin ve aygıtınızı farklı bir USB portuna takıp kullanın.

3) Logitech G HUB Driver kaldırın.

4) Aşağıdaki rehberi uygulayıp sonucun ekran alıntısını paylaşın.

NOT: Kullandığınız Wi-Fi aygıtının donanım kimliği USB\VID_148F&PID_7601\1.0 olsa gerek. Ona göre yardımı dokunabilir.

Sorun çözülürse belirtmeyi unutmayın.
Teşekkürler. Peki psudan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Ondan kaynaklı bir şeye rastlamadım ama sorun devam ederse yeni dumpları paylaşırsınız. Ona da bakarım. Devam etmezse de çözüldüğünü bildirirsiniz.

Ondan kaynaklı bir şeye rastlamadım ama sorun devam ederse yeni dumpları paylaşırsınız. Ona da bakarım. Devam etmezse de çözüldüğünü bildirirsiniz.

Yaklaşık 2 saat oynadım ve herhangi bir sorun çıkmadı.

Edit: Distributed hatası ile yeniden çıkmaya başladı kernel, bugcheck ve eventlog ile birlikte.

Yeni Minidump dosyası : MediaFire

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2021.03.04 - 12.36.57.47.png
    Desktop Screenshot 2021.03.04 - 12.36.57.47.png
    220 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
XMP açıksa kapatın ve Memtest86 testi uygulayın. Test temiz çıksa dahi XMP kapalı kalsın açıksa. Ek olarak sistem diskinin S.M.A.R.T. verilerini HDTune 5.75 ile paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı