600TL en iyi mouse önerisi

Bence şuan piyasadaki en iyi fareler Steelseries Sensei Ten ve Deathadder V2. Rival 710 önermem, eski bir mouse. Şuan en güncel ve en iyi mouse bence Deathadder V2. Ayrıca Razer Viper'a da bakabilirsiniz.

Bence şu an piyasadaki en iyi fareler SteelSeries senseiten ve DeathAdder v2. Rival 710 önermem, eski bir mouse. Şu an en güncel ve en iyi mouse bence DeathAdder v2. ayrıca Razer Viper'a da bakabilirsiniz.

Hocam G300Sten önce DeathAdder kullanıyordum hiç memnun değildim DeathAdder'im varken dandik bir inca mousem vardı DeathAdder yerine incanın mousesini kullanıyordum. V2 kötü müdür sizce.

Hocam G300Sten önce DeathAdder kullanıyordum hiç memnun değildim DeathAdder'im varken dandik bir inca mousem vardı DeathAdder yerine incanın mousesini kullanıyordum. V2 kötü müdür sizce.
Hocam önerdim yani kötü değil kullanmıyorum ama çok kaliteli olduğunu biliyorum. Hangi modeli vardı sizde 3500 DPI'lık modeli de var en düşüğü ondan mıydı? Düşük modellerinde belki kalitesi kötüdür.

Evet ondandı.

Tuşların kalitesini hiç beğenmemiştim kısa bir süre sonra ortadaki tekerlek bozulmuştu.

Anladım. Deathadder tuş hissiyatı biraz farklıdır. Özellikle optik olmayan switchler oldukça hassastır. Tekerlek bozulması ise her marka ve modelde başınıza gelebilir çok takılmayın.
Oyuncu faresi seviyesinde kablosuz gecikmesi konusu ise artık tarih oldu ama bazı kullanıcılar ısrarla bu konuyu mesnetsiz bir şekilde gündeme getiriyor. Bu bilinci değiştiremedik hala.
Razer Viper kablosuz'un tuş tepkime süresi kabloludan daha düşük. Sensör açısından zaten hiçbir fark yok.

Deathadder V2 ile Sensei Ten'i kıyaslamak pek doğru değil açıkcası. Donanım açısından DA V2 daha başarılı. Sensei Ten ise ancak formu açısından tercih edilebilir diye düşünüyorum. Seçim kriterlerini sizin belirlemeniz daha doğru.

Anladım. DeathAdder tuş hissiyatı biraz farklıdır. Özellikle optik olmayan Switch'ler oldukça hassastır. Tekerlek bozulması ise her marka ve modelde başınıza gelebilir çok takılmayın.
Oyuncu faresi seviyesinde kablosuz gecikmesi konusu ise artık tarih oldu ama bazı kullanıcılar ısrarla bu konuyu mesnetsiz bir şekilde gündeme getiriyor. Bu bilinci değiştiremedik hala.
Razer Viper Kablosuz'un tuş tepkime süresi kabloludan daha düşük. Sensör açısından zaten hiçbir fark yok.

DeathAdder V2 ile sensei Ten'i kıyaslamak pek doğru değil açıkcası. Donanım açısından da V2 daha başarılı. Senseiten ise ancak formu açısından tercih edilebilir diye düşünüyorum. Seçim kriterlerini sizin belirlemeniz daha doğru.

Hocam siz olsanız hangisini seçerdiniz oyun için ve kalite olarak.

Hocam siz olsanız hangisini seçerdiniz oyun için ve kalite olarak.

Kalite olarak iki farede eş değer.
Sensei Ten ise esasında yeni olmasına rağmen eski bir fare. Sensei modelinin revize edilmiş hali ama tam anlamıyla güncelleme de sayılmaz.
DA v2 ise fikrimce çok daha güncel herşeyden önce optik switch kullanıyor. Başarılı bir kablo ve fare ayaklarına sahip ve daha hafif ergonomik yapıda en başarılı kasalardan biri. Sensör açısından ikisi de üst düzey.
Yani eğer basık simetrik fare arıyor olsaydım Sensei tercih edebilirdim. Ama o durumda dahi Model O bence Senseiden daha iyi bir alternatif olurdu.

Kısacası DA V2'yi tercih ederdim. Yalnız optik switch biraz farklıdır. Alışmanız biraz zaman alabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı