600TL Kasa+PSU önerisi

Emre955

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha önce de bir konu açmıştım sistem toplamayla ilgili ancak o sistemde biraz değişiklikler oldu ve parça parça almaya başladım. Şu an aldığım parçalar:

Anakart: B360M GAMING PLUS Intel B360 Socket 8.Nesil 1151 DDR4 2666MHz USB3.1 Anakart (480 TL)

Ekran Kartı: Zotac GTX1070 MINI EDITION GDDR5 8GB 256Bit Nvidia GeForce Ekran Kartı (2300 TL)

SSD: Samsung 250GB 850 Evo (340 TL)

Tahmini alınacak parçalar:

HDD: Toshiba 1TB P300 64MB 7200rpm

RAM: Kingston 16GB(2x8) HyperX Predator Siyah 2666MHz CL13 DDR4 RAM (HX426C13PB3K2/16)

İşlemci: Intel Core i5 8400 2.80 GHz 9MB 1151p V2 14nm İşlemci

Top. Bütçe 6000 TL
Kullanılan 3120 TL

Değiştirilmesi gereken veya önereceğiniz başka parçalar var mı?
Şimdi bu sistemde anakartın RAM uyumluluk olayına bakıyorum, sitede alacağım RAM 8GB single olarak gözüküyor veya birçok ram gözükmüyor. Bu RAM dual performansta çalışır mı?
En önemli sorunum kasa ve PSU. Hangi PSU’ya baksam ses sorunu vs. bulunuyor. Daha önceden Corsair Carbide Champ SPEC-01 80+ 600W Mid Tower Kasaya baktım yalnız yanında gelen VS600 PSU kronik sorunlu deniyor. Ardından COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 600W 80PLUS MidT ATX PENCERELİ kasaya baktım çok tavsiye edilmesine rağmen kullanıcılar tarafından hava akışı ve PSU’nun ses sorunu çıkarabildiği yazıyor. 600TL'yi fazla geçmeyecek şekilde PSU + kasa önerisi alabilir miyim?

Not: Ekran kartını fiyatından dolayı aldım en geç bir seneye değiştireceğim, o sebepten kasanın geniş olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Phanteks Eclipse P400 Pencereli Siyah Bilgisayar Kasası

FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus

Bir sorum olacaktı. Ekran kartını neden değiştirmeyi düşünüyorsunuz ?
Bir de işlemci stok fanı çok yetersiz kalıyor. 100-150 liraya kule tipi bir hava soğutma almanızı öneririm.

be quiet! PURE ROCK SLIM İşlemci Soğutucu BK008 - Nanokatalog

1 yıl içinde yeni ekran kartları çıkarsa değiştirmeyi planlıyorum.
Kasaya bende baktım çok hoşuma gitti ancak sadece qp bilişim satıyor n11 ve hepsiburada da 380 lira iken kendi sitelerinde 336 tl ama güvenemedim siteye.
Sizin daha önce bu siteden bir alışverişiniz oldumu acaba ?

1 yıl içinde yeni ekran kartları çıkarsa değiştirmeyi planlıyorum.
Kasaya bende baktım çok hoşuma gitti ancak sadece qp bilişim satıyor n11 ve hepsiburada da 380 lira iken kendi sitelerinde 336 tl ama güvenemedim siteye.
Sizin daha önce bu siteden bir alışverişiniz oldumu acaba ?
Benim bir alışverişim olmadı ama Sosyal'de çoğu kişi memnun kaldığını söyler qpbilişim'den.

Benim bir alışverişim olmadı ama Sosyal'de çoğu kişi memnun kaldığını söyler qpbilişim'den.

bu arada unutmuşum bu psuda da coil whine sorunu yaşayanlar var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bu arada unutmuşum bu psuda da coil whine sorunu yaşayanlar var
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Çok garip FSP en az şikayet edilen PSU markasıdır. Ama bünün kronik bir sorun olduğunu sanmıyorum. Çünkü ilk defa bu psuda bu sorunla karşılaşan bir kullanıcı görüyorum.

Coil Whine her PSU modelinde görülebilecek bir durumdur. Asıl mühim olan hangi modellerde çok fazla olduğudur. Tek bir videoyla PSU alınmayacak olsa alttaki videoya bakıp Evga G2 almamak gerekirdi.

Konuya gelirsek FSP Hydro veya High Power Element PSU alıp artan bütçeye zevkine uygun kasa alabilirsin.

Coil Whine her PSU modelinde görülebilecek bir durumdur. Asıl mühim olan hangi modellerde çok fazla olduğudur. Tek bir videoyla PSU alınmayacak olsa alttaki videoya bakıp Evga G2 almamak gerekirdi.

Konuya gelirsek FSP Hydro veya High Power Element PSU alıp artan bütçeye zevkine uygun kasa alabilirsin.

tek videodan söylemedim ben bu olayı :) kullanıcı yorumlarını okumuştum bir kısmı bu sorunu yaşayıp garantiye göndermiş firma hallettik diyerek geri göndermiş ve sorun devam ediyor gibi yazılar okumuştum.

Ben FSP HD 600W psu kullanıyorum gerçekten kaliteli bir psu ve herhangi bir problem yaşamadım evet bazen coil whine gibi problemler psularda olabiliyor fakat firma müşteri memnuniyetine önem verdiği için değiştiriyor.

Ben FSP HD 600W psu kullanıyorum gerçekten kaliteli bir psu ve herhangi bir problem yaşamadım evet bazen coil whine gibi problemler psularda olabiliyor fakat firma müşteri memnuniyetine önem verdiği için değiştiriyor.

Bende pazartesiye alıcam psuyu büyük ihtimalle ama kasaya bakim dedim siyah olanı stokta yok sordum gelip gelmeyeceği de belli değil o kötü oldu.

Yazdığım ram olayı konusunda bilgisi olan var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı