600TL Kasa ve PSU Önerisi

Tier List bu linkte PSU ların kalite sıralaması var modele göre. Buradaki 1 veya 2 olan kısımda bulunan modellerin içerisinden bulun bence. Örneğin ben Aerocool Project 7 750W kullanıyorum Tier 1 olarak geçiyor.

Tier List bu linkte PSU ların kalite sıralaması var modele göre. Buradaki 1 veya 2 olan kısımda bulunan modellerin içerisinden bulun bence. Örneğin ben Aerocool Project 7 750W kullanıyorum Tier 1 olarak geçiyor.

Evet ama ortada bir bütçe var. Kasa ve PSU için sığdırmak imkansız. O listedeki bazı kısımları beğenmiyorum ben.

Evet ama ortada bir bütçe var. Kasa ve PSU için sığdırmak imkansız. O listedeki bazı kısımları beğenmiyorum ben.
Sayın hocam siz geldi iseniz konuyu sizin usta ellerinize bırakıyorum o zaman :)
Ancak dediğiniz gibi o bütçeye gerçekten de zor, arttırması gerek bütçeyi en azından bi 300TL daha artmalı diye düşünüyorum sağlıklı birşeyler için, yanlışsam düzeltin lütfen.

Sayın hocam siz geldi iseniz konuyu sizin usta ellerinize bırakıyorum o zaman :)
Ancak dediğiniz gibi o bütçeye gerçekten de zor, arttırması gerek bütçeyi en azından bi 300TL daha artmalı diye düşünüyorum sağlıklı birşeyler için, yanlışsam düzeltin lütfen.

Güzel f/p ürünler var. Rica ederim ne usta eli.:ekşi:

Bütçe arttıracaksa bu RAM için olmalı. 8 GB RAM günümüz orta üst oyun sistemleri için yeterli değil.
Doğru da düzgün bir PSU yok ise ram 32GB olsa bile ne olur ki ? Bileşenleri besleyen PSU olduğundan dolayı pek kısılmamalı diye düşünüyorum.
Güzel f/p ürünler var. Rica ederim ne usta eli.:ekşi:
Hocam öyle deme öneriniz üzerine aldığım iki üründe efsane iş yapıyor şuan. Bilhassa PSU, ses yok, tık yok, tekleme yok, yorulma yok bildiğin canavar. Ve cidden RTX 2080 gibi bir kart ile R7 2700X i çok güzel besliyor.

Doğru da düzgün bir PSU yok ise ram 32GB olsa bile ne olur ki ? Bileşenleri besleyen PSU olduğundan dolayı pek kısılmamalı diye düşünüyorum.

Konu sahibi ile senin sistemin aynı kalibrede değil (gerçi onun anakartı daha iyi ama tek o iyi) dolayısıyla arkadaşa 16 GB RAM ve 600 W bronz sertifikalı bilindik bir marka PSU yeterli gelecektir.

Bende onu demek istiyorum PSU iyi olmalı evet RAM önemli fakat upgrade ederek sonradan da alabilir ekleme yaparak. Fakat bu PSU olayı biraz da karışık bir durum olabiliyor. Dediğiniz gibi bilindik düzgün bir PSU yeter ama fiyatlara baktığımızda kasa ile bir olması ve bütçe olayı durumu zora sokuyor. Bu yüzden öncelik olarak PSU olmalı demek istedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı