600TL klavye önerisi

Apex 7 hybrid değil sanırım. Apex 5 hybrid Switch kullanıyor. Herhangi bir sorun olmaz. Mouse kısmında ise eliniz büyük ya da küçük bilmiyorum ancak SteelSeries set olmasını isterseniz Rival 3 alabilirsiniz. Sanırım mouse için bütçeniz 300 TL. İndirimler ile bütçenizi bir tık daha arttırarak Razer Viper mini, Razer Mamba Elite ya da t. E. SteelSeries sensei ten, Cooler Master kısmında ise delikli yapı isterseniz mm710 / mm711 RGB alınabilir. Ancak Rival 3 gayet güzel bir mouse. 300 TL'ye kadar alınabilir.

Apex Pro almak sizce daha mantıklı mı olur?
Fakat o da Türkçe klavye değil.
Ben Haziran'da sistem toplamayı düşünüyorum sistemi toplayıp ekipmanları Black Friday'de almayı düşündüm yoksa Black Friday'i beklemek gereksiz mi?

Son düzenleme:
Apex Pro almak sizce daha mantıklı mı olur?
Fakat o da Türkçe klavye değil.
Ben Haziran'da sistem toplamayı düşünüyorum sistemi toplayıp ekipmanları Black Friday'de almayı düşündüm yoksa Black Friday'i beklemek gereksiz mi?
Black Friday'i beklemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel indirimler oluyor. Apex 7 ile Apex Pro arasındaki fark;
Apex 7'de Türkçe desteği var ve Red Switch kullanılmakta. (50 milyon basım ömrü.) Apex Pro'da ise yeni nesil Omnipoint Switch kullanılmakta. (100 milyon basın ömrü.) Bu iki switch türünden hangisini tavsiye edersiniz diye soracak olursanız Omnipoint Switch daha önce kullanmadığım için bilmiyorum. Ancak her iki klavye arasında ahım şahım farklar yok. Bütçenizi fazla kasmaya da gerek yok. Apex 7 TKL alabilirsiniz. Ayrıca Haziran'da sistem toplayacağınızı belirtmişsiniz. Sisteminizide Black Friday'de toplayabilirsiniz. Hem daha uyguna gelmiş olur. İntel 10.nesil işlemciler çıkınca 9.nesil işlemcilerin fiyatı düşecektir. O zaman güzel bir sistem toplanabilir. Aynı şekilde Nvida RTX 3000 serisi de bu yılın sonlarında referans modelleri çıkacaktır. O zaman haliyle 2000 seriside ucuzlayacaktır. Size tavsiyem RTX 3000 ve İntel 10.Nesili beklemeniz olur.

Black Friday'i beklemenizi tavsiye ederim. Gayet güzel indirimler oluyor. Apex 7 ile Apex Pro arasındaki fark;
Apex 7'de Türkçe desteği var ve Red Switch kullanılmakta. (50 milyon basım ömrü.) Apex Pro'da ise yeni nesil omnipoint Switch kullanılmakta. (100 milyon basın ömrü.) bu iki Switch türünden hangisini tavsiye edersiniz diye soracak olursanız omnipoint Switch daha önce kullanmadığım için bilmiyorum. Ancak her iki klavye arasında ahım şahım farklar yok. Bütçenizi fazla kasmaya da gerek yok. Apex 7 TKL alabilirsiniz. Ayrıca Haziran'da sistem toplayacağınızı belirtmişsiniz. Sisteminizide Black Friday'de toplayabilirsiniz. Hem daha uyguna gelmiş olur. Intel 10.nesil işlemciler çıkınca 9.nesil işlemcilerin fiyatı düşecektir. O zaman güzel bir sistem toplanabilir. Aynı şekilde NVIDIA RTX 3000 serisi de bu yılın sonlarında referans modelleri çıkacaktır. O zaman haliyle 2000 seriside ucuzlayacaktır. Size tavsiyem RTX 3000 ve Intel 10.nesili beklemeniz olur.

Anladım gerçekten çok ilgilendiniz çok teşekkürler.
Apex 7 diyebilirim. Gerek tasarımı gerek TKL olmasıyla gerçekten güzel bir klavye. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Alıcaksanız güzel bir indirim kovalayarak alın. Kesin karar verdiyseniz satın aldığınız zaman burada bir incelemesini de bekliyorum etiketlemeyi unutmayın. (Ayrıca mouse veya kulaklığınız yoksa yeni konu açıp etiketleyin yardımcı olurum.) eh o zaman şimdiden hayırlı olsun Apex 7'niz. Gelişmelerden haberdar edersiniz.

Kulaklık için konum var girip bakarsan mutlu olurum.
Apex 7'de Türkçe desteği var ve Red Switch kullanılmakta. (50 milyon basım ömrü.) Apex Pro'da ise yeni nesil omnipoint Switch kullanılmakta. (100 milyon basın ömrü.) bu iki Switch türünden hangisini tavsiye edersiniz diye soracak olursanız omnipoint Switch daha önce kullanmadığım için bilmiyorum. Ancak her iki klavye arasında ahım şahım farklar yok. Bütçenizi fazla kasmaya da gerek yok. Apex 7 TKL alabilirsiniz. Ayrıca Haziran'da sistem toplayacağınızı belirtmişsiniz. Sisteminizide Black Friday'de toplayabilirsiniz. Hem daha uyguna gelmiş olur. Intel 10.nesil işlemciler çıkınca 9.nesil işlemcilerin fiyatı düşecektir. O zaman güzel bir sistem toplanabilir. Aynı şekilde NVIDIA RTX 3000 serisi de bu yılın sonlarında referans modelleri çıkacaktır. O zaman haliyle 2000 seriside ucuzlayacaktır. Size tavsiyem RTX 3000 ve Intel 10.nesili beklemeniz olur.

RTX 3000 için ne kadar beklemem gerekir?

Son düzenleme:
Anladım gerçekten çok ilgilendiniz çok teşekkürler.

Kulaklık için konum var girip bakarsan mutlu olurum.

RTX 3000 için ne kadar beklemem gerekir?
Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.😀 Hemen kulalık konunuza bakıyorum. Ayrıca RTX 3000 serisi Haziran'da yapılacak Computex Fuarında duyurulabilir. Technopat'ın bununla ilgili haberi var kendi sitesinde. Ancak tahminimce ülkemize yıl sonunda referans modeller gelecektir. Özel soğutmalı modeller ise 2021 başında ülkemize gelebilir.

Apex 7 diyebilirim. Gerek tasarımı gerek TKL olmasıyla gerçekten güzel bir klavye. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Alıcaksanız güzel bir indirim kovalayarak alın. Kesin karar verdiyseniz satın aldığınız zaman burada bir incelemesini de bekliyorum etiketlemeyi unutmayın. (Ayrıca mouse veya kulaklığınız yoksa yeni konu açıp etiketleyin yardımcı olurum.) eh o zaman şimdiden hayırlı olsun Apex 7'niz. Gelişmelerden haberdar edersiniz.

Mouse olarak Rival 600 ve Rival 710 arasında kaldım sizce hangisi iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı