600TL PSU önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Markasına bakılarak yapılmış bir öneri.

FSP Hydro serisi o kadar iyi değil özellikle High Power Gold Performance GD yerine tercih edilecek bir model değil.
Asılsız bir iddia gibi duruyor. Hydro serisi kendini kanıtlamış bir seridir, zaten güvenilir bir PSU olmasa marka 5 yıl garanti vermezdi.

@dogant Hocam diğer arkadaşın attığı ve sizin attığınız FSP olan model alınmaz yani ondan önce alınacak modeller mevcut. High Power olan model fiyat ve performans olarak iyi ama GOLD olan model tabii. Ayrı olarak Gigabyte P650B stoklarda olsaydı hiç düşünmeden o alınabilirdi.
Gigabyte ve High Power FSP ile kıyaslanacak markalar değil.
Sizinle tartışmaya girilmez konu sahibini bilgilendirmek için yazdım size iyi günler.
Desteksiz bir iddia Varsa böyle bir durum kanıt gösterirsiniz. Dünyada ön plana çıkan bir ürün bu ürün ve sizin söylediğiniz şekilde bir ünü olduğunu hiç duymadım. Her markada üretim hatası olabilir onlar hariç.

Bu konuda kullanan arkadaşların hepsi tavsiye ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte ve High Power FPS ile kıyaslanacak markalar değil.
PSU alırken marka değil model karşılaştırması yapılır.

FSP Hydro (Hydro G, Hydro G Pro olmayan), Hyper serisi iyi PSU modelleri iyi değil.

Sirtec araştırması yapabilirsiniz.

PSU alırken marka değil model karşılaştırması yapılır.

FSP Hydro (Hydro G, Hydro G Pro olmayan), Hyper serisi iyi PSU modelleri iyi değil.

Sirtec araştırması yapabilirsiniz.
Ben de modeli öneriyorum zaten markanın giriş seviyesi bir PSU'sunu önermedim. Ayrıca mining yaptığım için PSU'lar özel ilgi alanıma giriyor.
Sizinle tartışmaya girilmez konu sahibini bilgilendirmek için yazdım size iyi günler.
Asıl sizinle hiçbir şekilde girilmez, hiçbir kaynak olmadan kafadan yorum yapıp insanları bilgisizce yönlendiriyorsunuz.

Asıl sizinle hiçbir şekilde girilmez, hiçbir kaynak olmadan kafadan yorum yapıp insanları bilgisizce yönlendiriyorsunuz.
1- En önemli fark koruma farkı:
FSP Hydro korumaları: OCP/OVP/SCP/OPP
High Power korumaları:
OPP / OVP / UVP / SCP / OTP /OCP

2- High Power modelinin Gold sertifikalı olması.

3- Yapı olarak bunu nasıl anlatsam bilmiyorum ama yapı olarak High Power daha önde. Mesela Japon kapasitörler kullanmış High Power.

İlgi alanınız olduğunu söylüyorsunuz öyleyse siz High Power Gold Performance GD modelini araştırıp bilgi edinen belki daha iyi bir açıklama yapabilirsiniz.

1- En önemli fark koruma farkı:
FSP Hydro korumaları: OCP/OVP/SCP/OPP
High Power korumaları:
OPP / OVP / UVP / SCP / OTP /OCP

2- High Power modelinin Gold sertifikalı olması.

3- Yapı olarak bunu nasıl anlatsam bilmiyorum ama yapı olarak High Power daha önde. Mesela Japon kapasitörler kullanmış High Power.

İlgi alanınız olduğunu söylüyorsunuz öyleyse siz High Power Gold Performance GD modelini araştırıp bilgi edinen belki daha iyi bir açıklama yapabilirsiniz.
Önerdiğin PSU'yu bana büyük bir yabancı siteden link atabilir misin? Amazon gibi ya da güvenilir, bilindik bir sitenin incelemesini.

Başka bir şey yazmıyorum bu konuya. Atarsan üzerine konuşuruz.

Gold sertifikasının pek bir önemi yok FSP Hydro modeli %88 verimlilikle çalışıyor, arada %2-3 verimlik farkı olur en fazla. Malzeme kalitesi daha önemli bir kavram.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerdiğin PSU'yu bana büyük bir yabancı siteden link atabilir misin? Amazon gibi ya da güvenilir, bilindik bir sitenin incelemesini.

Başka bir şey yazmıyorum bu konuya. Atarsan üzerine konuşuruz.

Gold sertifikasının pek bir önemi yok FPS Hydro modeli %88 verimlilikle çalışıyor, arada %2-3 verimlik farkı olur en fazla. Malzeme kalitesi daha önemli bir kavram.
Forum üzerinde kabul gördüğü için PSU Tier List atabilirim ilk aklıma gelen burası oldu:

PSU konusunda çok bilgili olmadığımı zaten söylüyorum ama FSP Hydro modelinden daha iyi olduğunu biliyorum biraz saçma gibi ve daha uzatmayı düşünmüyorum tercih konu sahibine kalmış.

Tartışarak kafam daha çok karıştı. Gold ile Bronze kalite farkı var mıdır? Herkes High Power öneriyor. İleride 2070/2080 gibi kartları alacağım. 600W Gold bu kartlara yeter mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı