60Hz ile 100FPS arasındaki fark algılanır mı?

60 FPS ile 75 FPS bile çok bariz belli olur.
Konu sahibi arkadaş 60 FPS monitörde 60-100 FPS farkı olur mu? Diye sormak istemiş. Ben böyle anladım. Gene de fark oluyor hocam.

Farkı gayet rahat algılarsınız, sadece o 60Hz'lik monitörde 100FPS kırılarak parça parça yansıyacağı için biraz rahatsız olabilirsiniz.

Yüksek FPS her zaman daha iyidir. "60 HZ olunca 60 FPS sınırlayın, daha üstünü göremezsiniz!" cümleleri biraz yanılgıya düşürüyor. 60 HZ olunca 60 FPS üstünü göremeyebilirsiniz. Ancak kareler daha güncel olur. Akıcılığı hissedersiniz.

Mesajı düzenliyorum. Konu başlığı mı yanlış? 60 HZ ile 100 HZ farkı mı soruluyor, yoksa FPS farkı mı? Ya da 60 HZ'de 100 FPS kullanmak mı?

Yüksek FPS her zaman daha iyidir. "60 HZ olunca 60 FPS sınırlayın, daha üstünü göremezsiniz!" cümleleri biraz yanılgıya düşürüyor. 60 HZ olunca 60 FPS üstünü göremeyebilirsiniz. Ancak kareler daha güncel olur. Akıcılığı hissedersiniz.

Mesajı düzenliyorum. Konu başlığı mı yanlış? 60 HZ ile 100 HZ farkı mı soruluyor, yoksa FPS farkı mı? Ya da 60 HZ'de 100 FPS kullanmak mı?
60Hz'de 100Fps kullanmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı