6300 TL Oyun Laptop'u Önerisi

Arkadaşlar bir Gaming Laptop alacağım.
En fazla 6.300 TL bütçem var.
İki bilgisayar seçtim hangisini önerirsiniz?
Günde en az 3 - 4 saat oyun oynarım. Soğutma ve dayanıklılık önemli. İlk defa böyle bir bütçe ile bir bilgisayar alacağım ve 5 - 6 sene bilgisayar alamam. Öğrenci olduğum için masaüstü alamam. Sizin ekstra Gaming Laptop önerileriniz varsa bekliyorum.

1) HP HP Pavilion Power 15-CB008NT 2GR77EA Intel® Core™ i7-7700HQ 2.8Ghz 16GB 1TB Gtx1050 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri

2) ASUS Asus Fx553Ve-Dm407T Intel Core i5-7300Hq 2.5 Ghz 8GB 1 TB 4GB Nvidia Geforce Gtx 1050 Ti 15.6" Oyun BiLGisayarı Fiyatı ve Özellikleri

6300TL değerinde alıcağınız laptop sizi oyun konusunda 6-7 yıl idare ediceğini zannetmiyorum.

Haklısınız fakat ben bilgisayarımı çok temiz kullanan birisiyim. 2009 yılında aldığım Casper model bir laptopu 2016 yılında bıraktım 🙂 5-6 yıl olmasada 4 yıl da olur. Öneriniz varsa lütfen belirtin. Her zaman ekstra klavye ve mouse ile kullanacağım cihazı.

Yeni çıkan yada AAA denilen oyunları oynamak istiyorsan Gtx 1050 ile en fazla 2 sene götürür diye düşünüyorum çünkü 1050ti kullanıcısı olarak 1080pde zorlandığını söyleyebilirim.
açıkçası bütçene göre tabi fakat değişmeyen parçaları sağlam tutmanı önerebilirim işlemci, ekran kartı gibi diğerlerini zamanla ekleyebilirsin pişman olmaman için söylüyorum.

Notebook&Laptop Fiyatları - Epey

Şu adresten 6300 bandından aşağıda olanlara bakabilirsiniz. Bu bütçeyle alınabilecek en iyi dizüstü bilgisayarlar bunlar gibi görüyorum.
Hocam bazı modeller belirledim satın alabilirim fakat şüpheyle yaklaştığım bir konu var. İnternet üzerinden alınan bilgisayarın sağlam gelmesi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Cihazda çizik defo olsa rahatsız olan birisiyim. Mağazadan almak daha mantıklı geliyor.
Yeni çıkan yada AAA denilen oyunları oynamak istiyorsan Gtx 1050 ile en fazla 2 sene götürür diye düşünüyorum çünkü 1050ti kullanıcısı olarak 1080pde zorlandığını söyleyebilirim.
açıkçası bütçene göre tabi fakat değişmeyen parçaları sağlam tutmanı önerebilirim işlemci, ekran kartı gibi diğerlerini zamanla ekleyebilirsin pişman olmaman için söylüyorum.

Bütün oyunları 720P medium ayarlarda 50-60 FPS'in altına düşmeden oynayamaz mıyım acaba?

Hocam bazı modeller belirledim satın alabilirim fakat şüpheyle yaklaştığım bir konu var. İnternet üzerinden alınan bilgisayarın sağlam gelmesi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Cihazda çizik defo olsa rahatsız olan birisiyim. Mağazadan almak daha mantıklı geliyor.
2012 yılından bu yana mağazadan alışveriş yapmadım. Her şeyi internetten satın alıyorum. Çamaşır makinesi, televizyon, telefonlar, bilgisayarlar, fotoğraf makineleri...

Hepsinde de ürünün dış kutusu hiç ellenmemiş vaziyetteyken video kaydını açarım. Kutuyu açarken, ürünü çıkarırken, kurulum yaparken videoya çekerim. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama yaşasaydım ve aldığım yer terslik yapsaydı tak diye videoyu sunardım.

Ayrıca hemen jelatin vs. gibi sökülebilir şeyleri sökmeyin. Kutudan çıktığı gibi kullanabiliyorsanız öyle kullanın birkaç gün. Sorun olursa geri koyarsınız ben bu ürünü iade ediyorum dersiniz.

2012 yılından bu yana mağazadan alışveriş yapmadım. Her şeyi internetten satın alıyorum. Çamaşır makinesi, televizyon, telefonlar, bilgisayarlar, fotoğraf makineleri...

Hepsinde de ürünün dış kutusu hiç ellenmemiş vaziyetteyken video kaydını açarım. Kutuyu açarken, ürünü çıkarırken, kurulum yaparken videoya çekerim. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama yaşasaydım ve aldığım yer terslik yapsaydı tak diye videoyu sunardım.

Ayrıca hemen jelatin vs. gibi sökülebilir şeyleri sökmeyin. Kutudan çıktığı gibi kullanabiliyorsanız öyle kullanın birkaç gün. Sorun olursa geri koyarsınız ben bu ürünü iade ediyorum dersiniz.

Bende ilk defa internet üzerinden alacağım için korkuyorum açıkçası hiç tecrübem yok. Attığınız linkten bir cihaz seçtim;

Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Cihaz hakkında ve site hakkında görüşlerinizi alabilir miyim? Güvenilir mi ve sağlam sorunsuz gelir mi cihaz acaba?
Bir tarafta i5 bir tarafta i7, tabiki i7 olmalı cihaz. HP'yi inceledim ama SSD göremedim.
6200 TL'ye hem 256 GB SSD hem de 2666 MHz değerli RAM var.
Şu cihazı inceler misin; Abra A5 V13.2.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Seni rahat 5 yıl götürür. @Silinen üye

Hocam özellikler gerçekten sağlam fakat freedos olduğu için çekiniyorum. İnanın işletim sisteminden zerre anlamam şuana kadar bir tek işletim sistemi bile kurmadım hep kurulu cihazlar kullandım. Siz ne düşünüyorsunuz işletim sistemi ile uğraşıp cihaza zarar verirsem pişman olurum. Ayrıca Monster kapalı kutu ürün satmıyormuş cihazı sorunsuz alma olasılığım nedir? Servisle uğraşmak istemiyorum daha sonradan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı