6300 TL Oyun Laptop'u Önerisi

Yeni çıkan yada AAA denilen oyunları oynamak istiyorsan Gtx 1050 ile en fazla 2 sene götürür diye düşünüyorum çünkü 1050ti kullanıcısı olarak 1080pde zorlandığını söyleyebilirim.
açıkçası bütçene göre tabi fakat değişmeyen parçaları sağlam tutmanı önerebilirim işlemci, ekran kartı gibi diğerlerini zamanla ekleyebilirsin pişman olmaman için söylüyorum.
Katılıyorum. Yaklaşık 8 ay önce GTX 1050 ekran kartlı bilgisayar aldım bende fakat yeni çıkan oyunların istediği ekran kartları baya uçuk. Eğer amacın 5-6 sene kullanmak ise üzerine biraz daha koyabilirsen daha üst düzey ekran kartlarına bakmalısın. Mesela şu an crew 2 almak istiyorum ama büyük ihtimal grafikleri baya kısmam gerecek o yüzden hiç almıyorum. Ama bağlı olduğun oyunlar olur cs go, lol vb. bir süre sonra diğer oyunlara bakmam bunları oynarım dersen bu seçtiğin bilgisayarlar rahatlıkla 5-6 yıl götürür.

Bu söylediğiniz 5-6 sene boyunca en yeni oyunları oynayacaksa doğru. Ama belli başlı oyunları oynayarak 5-6 sene götürecekse gayet yeterli 1050Ti. Ben dizüstü bilgisayarımı 7 sene kullandım. Oynadığım oyun FPS oyunlarıydı sadece. Team Fortress 2, CS:GO, CS 1.6 vesaire.

Biliyorum bir tık bütçenizin üzerinde fakat içindeki ekran kartı 1050 ti den güçlü ve işlemcisi sizin seçtiğiniz laptoplardan neredeyse 2 kat daha iyi. Bu ürünün 100 tl daha ucuz modelinde 240gb ssd varken bunda 480gb ssd var. 480gb ssd seni uzun süre götürür.
Tulpar T5 V17.1.3 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook

En az 16GB flash bellek buluyorsunuz.
Daha sonra buradaki Microsoft sitesinden Media Creation Tool indiriyorsunuz.
USB belleğe yaz şeklinde bir ekran var bu uygulama üzerinde. Windows 10'u indirip flash belleğe yazıyor. Daha sonra UEFI Nedir? - Technopat adresinden UEFI'yi öğreniyorsunuz ve BIOS ekranında UEFI nasıl aktifleştirilir onu araştırıyorsunuz. UEFI'yi aktive ettikten sonra flash diski takıp boot menüsünden flash disk ile başlatıyorsunuz. Windows kurulum ekranı geliyor. Windows 10 Home versiyonu seçiyorsunuz, Disk seçenekleri gelir. Bütün diskleri sil deyip keyfinize göre diskinizi C ve D olarak ikiye bölebilirsiniz. C'yi seçip Windows'u kuruyorsunuz.

Güncellemeleri falan yaptıktan sonra, geçtiğimiz ay 2 kere alışveriş yaptığım satıcı olan buradaki adresten Windows 10 Home lisansı satın alıyorsunuz. 10-15 dakika içerisinde siteye kayıtlı mail adresinize key geliyor. O key ile aktifleştirme bölümüne girip Windows'unuzu etkinleştiriyorsunuz.

En az 16GB flash bellek buluyorsunuz.
Daha sonra buradaki Microsoft sitesinden Media Creation Tool indiriyorsunuz.
USB belleğe yaz şeklinde bir ekran var bu uygulama üzerinde. Windows 10'u indirip flash belleğe yazıyor. Daha sonra UEFI Nedir? - Technopat adresinden UEFI'yi öğreniyorsunuz ve BIOS ekranında UEFI nasıl aktifleştirilir onu araştırıyorsunuz. UEFI'yi aktive ettikten sonra flash diski takıp boot menüsünden flash disk ile başlatıyorsunuz. Windows kurulum ekranı geliyor. Windows 10 Home versiyonu seçiyorsunuz, Disk seçenekleri gelir. Bütün diskleri sil deyip keyfinize göre diskinizi C ve D olarak ikiye bölebilirsiniz. C'yi seçip Windows'u kuruyorsunuz.

Güncellemeleri falan yaptıktan sonra, geçtiğimiz ay 2 kere alışveriş yaptığım satıcı olan buradaki adresten Windows 10 Home lisansı satın alıyorsunuz. 10-15 dakika içerisinde siteye kayıtlı mail adresinize key geliyor. O key ile aktifleştirme bölümüne girip Windows'unuzu etkinleştiriyorsunuz.
Hocam hakkınızı ödeyemem 1 haftadır hangi bilgisayarı alayım diye kafayı yemiştim hem o konuda hemde işletim sistemi konusunda yardımcı oldunuz. Lenovo legion alıcam büyük ihtimalle. Tek bir sorum kaldı hocam cihazda hem hdd hemde ssd var ikisini nasıl ayırıcam c ve d ye acaba? Kurulum ekranında yazar mı SSD ve HDD olarak?
Biliyorum bir tık bütçenizin üzerinde fakat içindeki ekran kartı 1050 ti den güçlü ve işlemcisi sizin seçtiğiniz laptoplardan neredeyse 2 kat daha iyi. Bu ürünün 100 tl daha ucuz modelinde 240gb ssd varken bunda 480gb ssd var. 480gb ssd seni uzun süre götürür.
Tulpar T5 V17.1.3 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Hocam çok sağlam cihaz gerçekten çok iyi bir tavsiye fakat gerçekten bütçem yetmiyor keşke yetse direk alırdım. 6300 dışında 200 liralık bir bütçem kalıyor onunla da klavye ve mouse alıcam. Yinede teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten kapasitelerinden anlarsınız hangisi SSD hangisi HDD diye. SSD olanı bölmenize gerek yok. Tek parça kalsın. Diğer diski de kafanıza göre bölebilirsiniz.

Ben 240GB Sistem (C), 500GB Steam oyunlar, Program kurulumları, İndirilenler, Ekran Görüntüleri olacak şekilde (D) ve Film müzik kişisel dosyalar olacak şekilde (V) diye 3 farklı bölüm yarattım mesela.

Arkadaşlar bir Gaming Laptop alacağım.
En fazla 6.300 TL bütçem var.
İki bilgisayar seçtim hangisini önerirsiniz?
Günde en az 3 - 4 saat oyun oynarım. Soğutma ve dayanıklılık önemli. İlk defa böyle bir bütçe ile bir bilgisayar alacağım ve 5 - 6 sene bilgisayar alamam. Öğrenci olduğum için masaüstü alamam. Sizin ekstra Gaming Laptop önerileriniz varsa bekliyorum.

1) HP HP Pavilion Power 15-CB008NT 2GR77EA Intel® Core™ i7-7700HQ 2.8Ghz 16GB 1TB Gtx1050 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri

2) ASUS Asus Fx553Ve-Dm407T Intel Core i5-7300Hq 2.5 Ghz 8GB 1 TB 4GB Nvidia Geforce Gtx 1050 Ti 15.6" Oyun BiLGisayarı Fiyatı ve Özellikleri
Önüne gelene ikinci el kullanmayı tvsiye eden biriyim. Sana da aynı tavsiyede bulunuyorum. Gtx 970M bile laptopta 1050Ti dan daha iyi performans verir. Sırf yeni nesil diye bir ton para vereceksin amiyane tabirle serinin en cücük ekran kartını kullanacaksın. Ben şuanda Clevo P870DM-G kullanıyorum, 6 ay önce 6300 TL ye aldım. Ekran kartı masaüstü Gtx 980, işlemcisi 6700K. Ekran kartı biraz ısınıyordu ama termal padleri kalın koymuşlar. Ekran kartını biyerden alıp takmışlar. Yeni termal pad taktım sorun halloldu. Ekran kartı ve işlemci COD WWII Multiplayer'da 74 derece maksimum. Makine sorunsuz çalışıyor. Sen de ne yaparsın, GET farkı ödeyceğine arabana 150 TL yakıt koyarsın, alacağın bilgisayara benchmark yapar alırsın. Sıcaklıkları kontrol edersin için rahat olur. Bir de laptop kullanan arkadaşlar bulundukları ildeki tamircilerin iyisini tanısınlar, halledilemeyen arızalarla satılan laptopların çoğunu iş bilen tamirciler yapıp ya da yaptırıp satıyor. Laptoplar zannettiğimizden daha uzun ömürlü.

1050, overclock ile çoğu oyunu 1080p, Yüksek-Ultra ayarlarda 30-45 oynayabiliyorum tabii kendi dizüstümde. Sizi 4-5 yıl kadar götürebilir 1050'li dizüstüler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı