6300 vs i3 4150

M.Mert.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba bugün yine klasik bir soruyla karşınızdayım. AMD FX X6 6300 mü almalıyım, İntel Core i3 4150 mi? Yeni olması dolayısıyla i3 4150 yi düşünüyorum ancak FX 6300'e de OC yaparsam oyunlarda az da olsa fps artışı sağlayacağımı düşünüyorum. Sistemim bu:
pro sistem.PNG

Son olarak da sizden 350TL civarında monitör tavsiyesi istiyorum. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Haklı bir çok konu var. işin sonucu budur.
1. Oc için iyi anakart ve soğutucu lazım buda masraf demektir.
2. Güç tüketimi fazladır.
3. Pcle 3.o portlu anakartlar amd tarafında pahalıdır. ( recep baltaş'ın bu konuda yorumu vardır.)
4. İntel daha günceldir.
5. İleride yükseltme yaparsan intel faturada sana daha avantajlıdır.
6. Fx işlemcilerde onboard ekran kartı yoktur. bunun artısı ne dersen ekran kartının servise gitmesi gerekti bilgisayar yanda yatmaz.
7. İntel en son 1150 soket yapısını kullandı ve kullanmaya devam ediyor ancak amd çoktan fm2 hatta fm2+ soket yapısına geçti.
8. İntel tek çekirdek performansı olarak daha üstün yani çoğu uygulamada daha akıcı olacaktır. ( çoğu uygulamada zaten tek çekirdek performansı önemli)
9. Birisi 32 nm diğeri 22 nm.

Peki önerebileceğiniz bir monitör var mı haftasonu indirimi ile 350 civarlarına düşse yeter.
O konuda yorum yazar iyisini önerir merak etme sen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı