64 Bit Windows'un x86 kısmını silme

hacker_127

Hectopat
Merhaba dostlar, Windows'u sadece 64 bit programlar ile kullanmak istiyorum. Daha hafif daha küçük boyutlu olarak, yani System32 olmadan mümkün müdür ve bunu nasıl yaparız?

Mümkün olacağını hiç sanmıyorum ama tekrar kurulum yapmayı göze alıp silip denemek lazım.

System32'yi silmek istemek ilginç bir düşünceymiş. 64 Bit işletim sistemlerinde 64 Bit sistem dosyaları System32 klasöründe bulunur. Silmeye çalışmayın.

Sistemi sadece 64 Bit programlar ile kullanmak istiyorum diye de bir şey yok maalesef. Kullandığınız program 32 Bit ise 32 Bit olarak kullanırsınız. 64 Bit olmuyor isteğinizle.

System32 ve SysWOW64​

32-Bit bir bilgisayarda, tüm 32-bit programlar dosyalarını C: \ Program Files içinde depolar ve sistem genelinde kitaplık konumu C: \ System32 olur.

64-bit bir bilgisayarda, 64-bit program dosyaları C: \ Program Files ‘da saklanır ve sistem içinde C: \ Windows \ System32 klasörü 64-bit kütüphaneleri içerir. 32-bit programlar dosyalarını C: \ Program Files’da (x86) depolar ve sistem içinde C: \ Windows \ SysWOW64 klasörüdür.

Bunu yabancı forumlarda tartışıyorlardı, tamamen olmasa da bunu kazımanın bir yolu olmalı.
System32'yi silmek istemek ilginç bir düşünceymiş. 64 Bit işletim sistemlerinde 64 Bit sistem dosyaları System32 klasöründe bulunur. Silmeye çalışmayın.

Sistemi sadece 64 Bit programlar ile kullanmak istiyorum diye de bir şey yok maalesef. Kullandığınız program 32 Bit ise 32 Bit olarak kullanırsınız. 64 Bit olmuyor isteğinizle.
SystemWOW64 klasörü ne işe yarıyor peki .

Yeni konular

Geri
Yukarı