64 Bit'lik PC'de Oyunların 32 Bit Açılması

Neaky

Hectopat
İyi günler arkadaşlar. Bilgisayarıma 64 Bit format attım, önceden 32 Bit idi. O zamanlar oyunları açar iken görev yöneticisinden oyunu bulduğumda yanında 32 Bit - 64 Bit diye bir belirtme yoktu. Ancak şimdiki yeni sistemimde oyunların yanında 32 Bit yazıyor aynı şekilde CS:GO, Fortnite, ROS, M&B vb oyunları açtığımda görev yöneticisinden baktığımda yanında 32 Bit ifadesini görüyorum. Acaba bu bir sorun mu, yoksa bilgisayarın bir oyuna verdiği maksimum saniye başına işlem sayısı mı (Bit mi)? CS:GO eski bilgisayarımda (32 Bit iken yani) 30-40 FPS arası alıyordum, şimdi 64 bit oldu ancak FPS'de pek bir artış olmadı 40-50 arası alıyorum. E tabii ki de ikisi de en düşük ayarlarda. Acaba diyorum bu sorun oyunun 32 Bit formatında açılmış olmasından dolayı mıdır? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Not: Formatta sadece 32 Bitten 64 Bite geçtim. Yazılımsal veya donanımsal farklılık olmadı.
Soru: Neden 32 Bit yazıyor 64 Bite yükseltemez miyim?
Not: Aynı özelliklere sahip bilgisaarların olduğu bir internet kafe var yakınımızda bilgisayarlarının bizden tek farkı ekran kartı 520 sürümünde, acaba benim bilgisayarımın asıl sorunu ekran kartının eskiliği mi? Bir de Fortnite'da 17 FPS alıyorum maksimum.

Teşekkürler.

1524318795223.png
1524319228340.png
1524319254495.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 64 Bit ve 32 Bit arasındaki farkı bilmeniz gerekiyor.
Oyunlar 64 Bit desteklerse 64 Bit açılır. 32 destekliyorsa 32 Bit açılacaktır. Bunun sistem ile alakası yok. FPS'nin düşük olmasının sebebi ekran kartının yetersizliği.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı