65 bine kadar laptop önerisi

768280

Attopat
Merhaba, herkese iyi sosyaller.
65 bini zorlayabilecek kadar bir bütçem var. Gerek günlük kullanım, gerek güncel oyunları tatmin edici seviyede oynatabilecek ve üniversitede kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Temel kriterim 40 serisinden en az 8 GB bir ekran kartının olması, en az 16 GB RAM bulundurması ve işlemcisinin güncel, yeni nesilden olması.
Birçok model buldum ama hiçbirinde karar kılamadım. Örnek verecek olursam aynı özelliklere sahip iki ürünün sadece model numarası farklı olmasına rağmen arada 8-9 bin lira oynuyor internette. Bunun sebebini merak ediyorum. Eklerde hoşuma giden birkaç bilgisayar var, eğer onlara bakacak olursanız demek istediğimi anlarsanız. Sizin de önerebilecekleriniz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Evet bütçem 65'i zorlayabilir ama devir tasarruf devri, az para değil maalesef :/
Bir de marka olarak genel tecrübelerinizi yazabilirseniz beni çok mutlu edersiniz. ASUS veya Acer düşünüyorum şimdilik, eklerde de fark edeceğiniz üzere çoğunlukla bu markaların modelleri var ama F/P ürünleri olduklarından HP Victus ve Monster Tulpar'lar da ilgimi çekmiyor değil.
Marka deneyimim fazla yok, benzer fiyatlarda birçok Casper Excalibur ve MSI katana da buldum ama ürünlerin bana geri dönüşü nasıl olur bilemiyorum. Birkaç ürünü fiziksel olarak mağazalarda görüp kullanma şansım oldu ama geri kalan çoğu ürün izlediğim video incelemeler kadar...
13 senedir ikinci el bir HP Pavilion G6 laptop kullanıyorum ve bunca zaman geçtikten sonra gerçekten en azından mevcut kullandığım cihazın yarısı kadar da olsa beni sorunsuz götürecek bir bilgisayar istiyorum :d
Son olarak da sizce karar kılacağım laptopu bu dönemde mi alayım yoksa çeşitli yaz kampanyaları için haziran-Temmuz aylarını mı bekleyeyim? Malum her şeyin fiyatı her gün neredeyse yükseliyor ama yine de bir ümit indirim olur, işime gelir diye soruyorum :d
Şimdiden çok teşekkürler, biliyorum çok uzun yazdım. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler, herkese iyi sosyaller!
Bahsettiğim laptoplar aşağıdadır:
(Yukarıdakiler bahsettiğim benzer özellikteki ASUS ROG STRIX laptoplar -4060 ile 4070 aşırı fark eder mi 9-10 bin için değer mi?- ekran kartının ve aynı özellikteki cihazların farklarını yazabilirseniz sevinirim.)

Son düzenleme:
Hocam bence hiçbiri.

Bu bütçede 4070 var. 4060 gereksiz olur.
Performans olarak fazladan 10 bin lira verecek kadar arada bir fark oluyor mu sizce?
Bir de bütçe her ne kadar yazdığım kadar olsa da işin içinden elimden gelen en uygun şekilde çıkmak istiyorum.

Hocam bence hiçbiri.

Bunlara da bakacağım teşekkür ederim, lakin bir sorum var. Bu fiyata Victus'un malzeme kalitesi sizce değer mi?

Hem oyun hem de üniversite kullanımı için. Mobil bir cihaz istiyorum, üniversite için şehir dışına gitmem gerekebilir çünkü.

Performans olarak fazladan 10 bin lira verecek kadar arada bir fark oluyor mu sizce?
Bir de bütçe her ne kadar yazdığım kadar olsa da işin içinden elimden gelen en uygun şekilde çıkmak istiyorum.

Bunlara da bakacağım teşekkür ederim, lakin bir sorum var. Bu fiyata Victus'un malzeme kalitesi sizce değer mi?
Hocam bence değer. Arkadaşımda var çok güzel. Bende para ayarlarsam victus alacağım. Size de tavsiyem 4060 yerine 4070 alın. Attıklarımda 32 GB ram de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı