65 GB DLL dosyası normal midir?

Barisbozkurt

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba WizTree ile sistemi incelediğimde görüntülediğim durum normal mi? Bilgisayarda çok az şey kurulu olmasına rağmen DLL dosyalarının bu şekilde çok fazla yer kaplamasını anlayamadım.
1694952181901.png

Neyin DLL dosyası bu?
Hocam 1 tane dosyanın değil pc içerisinde ne kadar .dll uzantısı varsa onun boyutu hakkında bilgi veriyor.
Arkadaşlar merhaba WizTree ile sistemi incelediğimde görüntülediğim durum normal mi? Bilgisayarda çok az şey kurulu olmasına rağmen DLL dosyalarının bu şekilde çok fazla yer kaplamasını anlayamadım.
Eki Görüntüle 1947080
Başka bir sistemde de aynı programı çalıştırıp kendinizinkiyle kıyas yapmayı deneyin arkadaşınız varsa. Ayrıca bir fikir olarak formattan sonra eski windows dosyanız halen duruyorsa belki 2 tane windows dll bütünlemesi o kadar yer kaplıyordur ama emin değilim.

Opera'nın IndexedDB dosyasını silebilirsin. Hatta spyware olmayan başka bir tarayıcı kullanabilirsin.
Diğer .dll dosyaları program ve oyunlara ait görünüyor. Fazla yer kaplayan program veya oyunları gerekirse kaldırabilirsin.
Hocam öneri var mıdır Brave ve Vivaldi denemiştim geçmişte ama uzun süredir Opera'dayım. Spyware konusunu araştıracağım.

Hocam öneri var mıdır Brave ve Vivaldi denemiştim geçmişte ama uzun süredir Opera'dayım. Spyware konusunu araştıracağım.
Opera Çinli şirkete satıldı. Şirketin online tefeciliğe kadar her türlü pisliği var.
Zaten chromium tabanlı bir browser. Brave veya Edge gibi başka chromium tabanlı bir browser kullanabilirsin.
Ben Firefox kullanıyorum.

Geri
Yukarı