6500 TL bütçe ile AutoCAD C C+ bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
6500TL

ugr07

Femtopat
Daha fazla  
Makine mühendisliği öğrencisiyim. Teknik resim ve bilgisayar derslerimde kullanmak için bilgisayar arıyorum. 6000-6500 TL bütçe ile bilgisayar bakınca i5 ve Ryzen 5 3500U işlemcili dahili ekran kartlı bilgisayarlarla karşılaşıyorum.
AutoCAD SolidWorks Python C C+ programlarını orta düzeyde çalıştırmak istiyorum. Paylaşımlı ekran kartı + 8 GB RAM yeterli olur mu? Yoksa illaki haricî ekran kartı mı gerekir? Bu bütçeyi aşmak beni zora sokar o yüzden çok sıkıntı olmazsa yukarılardaki gibi idare etmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Makine mühendisliğinde solid kullanıyorduk yıllar önce autocad solid hatta catia nın bazı modülleri için işlemci önemlidir ve öğrenci olduğunu düşünürsek kompleks parçalar tasarlamayacağın için 8gb yeterli olacaktır. Yine ekstra slotu olsun ileride yükseltmek istersen yükseltirsin işlemci olarakta i5 11. nesiller orta seviyede işini görecektir önemli soru oyun oynayacak mısın ?

Hiç oyun oynamayacağım. Sadece belirttiğim programlar için kullanacağım. İ5 11. Nesil İşlemci +8 gb RAM yeter mi yoksa
Harici ekran kartı gerekir mi yoksa paylaşımlı iş görür mü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı