6500 TL i7-6700k sistem

overcastsky

Hectopat
Merhaba arkadaşlar aklımda sistem olarak şu: Intel Skylake i7 6700K 4.0 GHz, 16GB DDR4, GTX1070 8GB 256Bit, 240GB SSD 620W 80+ Bronze Oyun Bilgisayarı

Monitör olarak ise şu var: LG 25

Bilgisayarı kesinlikle oyun, dizi ve film ağırlıklı kullanmayı düşünüyorum. Özellikle monitör konusunda çok kararsızım. Çoğu kişi 1070 ile birlikte 1 ms 144 Hz monitör alınması gerektiğini söylüyor internette ama ben her ne kadar BF 1, CS GO ve h1z1 gibi oyunları arada oynamak isteyen biri olsam da 2560x1080 bir monitörde oyun oynamanın daha keyifli olacağını düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz nedir acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör o kadar kötü değil fakat 5ms aşırı rekabetçi oyunlarda senin için dezavantaj olacaktır. GTX 1070 alıyorsun diye illaha bir monitöre bilgisayar parası vermene gerek yok. DSR kullanarak tam performans alabilirsin.

Monitör o kadar kötü değil fakat 5ms aşırı rekabetçi oyunlarda senin için dezavantaj olacaktır. GTX 1070 alıyorsun diye illaha bir monitöre bilgisayar parası vermene gerek yok. DSR kullanarak tam performans alabilirsin.
Şu an oyunları 8ms olan laptop ekranıyla oynadığımı düşünürsek bu bile benim için bir gelişme olacak. Benim kararsız kaldığım nokta monitörün ultrawide olması ve ileride bu sistem yetersiz kalırsa oyunları 1920x1080 oynarken rahatsızlık yaşatma ihtimali. Sizin önerebileceğiniz bir monitör var mı ? Dediğiniz gibi monitöre bir dünya para vermek istemiyorum 500-600 tl aralığında bir şey olursa iyi olur. Bu arada sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oyun, dizi ve film içinse 6700k'nın amacı nedir?
O biraz fazla gibi geldi bana da ama sistemi en azından 5-6 sene kullanmayı düşündüğüm için i5 6600k'nın beni bu kadar süre götürebileceğini düşünmüyorum. Tabi bu konular hakkında çok bilgili olmasam da çoğu insan 1070 ile i5'in darboğaz sorunu çıkartabileceğini söylüyor.

Şu an oyunları 8ms olan laptop ekranıyla oynadığımı düşünürsek bu bile benim için bir gelişme olacak. Benim kararsız kaldığım nokta monitörün ultrawide olması ve ileride bu sistem yetersiz kalırsa oyunları 1920x1080 oynarken rahatsızlık yaşatma ihtimali. Sizin önerebileceğiniz bir monitör var mı ? Dediğiniz gibi monitöre bir dünya para vermek istemiyorum 500-600 tl aralığında bir şey olursa iyi olur. Bu arada sistem hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Sistem gayet güzel. Görüntüde bozulma istemiyorsanız DSR ile görüntü ayarını monitörünüzün ayarlarına getirip oynayabilirsiniz.

Sistem gayet güzel. Görüntüde bozulma istemiyorsanız DSR ile görüntü ayarını monitörünüzün ayarlarına getirip oynayabilirsiniz.
Bu monitör seçimi yüzünden kafayı yiyebilirim sanırım. Her yerde farklı şeyler yazıyor. Birisi 1440p ve g-sync olmayan monitör ile yırtılmalar yaşarsın diyor, birisi 1070 kartı 1440p monitörler için değil 1080p monitörler için diyor, bazıları ise 1ms 144 hz'nin ne kadar akıcı olduğunu övmekten kendini alamıyor ama onlar da bütçemi aşırı zorluyor. Sizin tavsiyeniz nedir, ne yapmalı ?

Bu monitör seçimi yüzünden kafayı yiyebilirim sanırım. Her yerde farklı şeyler yazıyor. Birisi 1440p ve g-sync olmayan monitör ile yırtılmalar yaşarsın diyor, birisi 1070 kartı 1440p monitörler için değil 1080p monitörler için diyor, bazıları ise 1ms 144 hz'nin ne kadar akıcı olduğunu övmekten kendini alamıyor ama onlar da bütçemi aşırı zorluyor. Sizin tavsiyeniz nedir, ne yapmalı ?
Oynamak istediğin oyunlar ekran kartını çok zorlayan oyunlar değil o yüzden yüksek oranlarda fps alma durumun var. Bu yüzden 1ms 144Hz bir monitör almanı öneririm. Ben kullanıyorum, farkı hissediyorum. Yok arkadaş ben witcher 3 tarzı ekran kartını kullanan oyunlar oynıcam diyorsan 2K almanı tavsiye ederim.

Oynamak istediğin oyunlar ekran kartını çok zorlayan oyunlar değil o yüzden yüksek oranlarda fps alma durumun var. Bu yüzden 1ms 144Hz bir monitör almanı öneririm. Ben kullanıyorum, farkı hissediyorum. Yok arkadaş ben witcher 3 tarzı ekran kartını kullanan oyunlar oynıcam diyorsan 2K almanı tavsiye ederim.
Kesinlikle Witcher 3 gibi oyunlar oynayacağım, hatta doğrusunu söylemek gerekirse özellikle böylesine güzel oyunları, uzun zamandır laptopumun yeterli olmamasından dolayı oynayamadığım için ultra ayarlarda gözlerim bayram ederken oynamak istiyorum. Ama 2k monitörler de çok tuzlu oluyor. İlk mesajda verdiğim ultrawide Lg 25UM58 modelinden başka uygun bir monitör bulamadım. Onunda ultrawide olması kafamı karıştırıyor. Sistemi uzun süre kullanacağımdan illa bir zaman sonra oyunları 2k oynayamayacağım ve dolayısıyla daha düşük çözünürlükte ultrawide monitörlerin pek keyif verebileceğinden emin değilim.

Hocam monitörden kısmak bence çok doğru değil. GTX 1070 e 1 ms 144 hz monitör yakışır FULL HD olsada. Ben bu sistemi topladım bilmiyorum hoşuna gider mi. Toplamda 6518 TL kurulum dahil+35 TL kargo tutar. Teknobiyotikten toplandı. İlla 6700k diyorsan ona görede yardımcı olmaya çalışırım.

Dosya Ekleri

• 6518.jpg
    6518.jpg
    81,5 KB · Görüntüleme: 122
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı