6500 TL i7-6700k sistem

Hocam monitörden kısmak bence çok doğru değil. GTX 1070 e 1 ms 144 hz monitör yakışır FULL HD olsada. Ben bu sistemi topladım bilmiyorum hoşuna gider mi. Toplamda 6518 TL kurulum dahil+35 TL kargo tutar. Teknobiyotikten toplandı. İlla 6700k diyorsan ona görede yardımcı olmaya çalışırım.
Anlamadığım bir şey var sizin topladığınız sistemde MSI Gaming X 1070 1700 lira görünüyor ben toplarken 2000 tl o nasıl oluyor acaba?

Kardeşim her zaman sistemi kendin toplamalısın. İstediğin parçaları istediğin marka ve modellerde alabilirsin. Sen bütçe aralığını belirt sitede ki arkadaşlar sana yardımcı olsunlar. O paraya daha güzel gaming ekipmanlar, güzel parçalar ve müthiş görselli custom tarzı bir kasa yapabilirsin.

O zaman da garanti için kartı yurt dışına göndermek gerekecek. Bütçemi 7 bin tl civarına çekebilme imkanım var. Siz benim ilk mesajımda verdiğim kasanın neyini beğenmediniz acaba ?

Monitör olarak şöyle bir şey buldum indirimde Viewsonic VX2778-SMHD 27" 5ms (HDMI+Display+miniDisplay) Fiyatı ne düşünüyorsunuz?

Beğenmedim değil, bu paraya daha iyisi olabilir. Beğenmediklerim SSD, Sıvı Soğutma ve o kasada HDD yok.

6997 TL buyur.

Dosya Ekleri

• 6997.jpg
    6997.jpg
    51,3 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
Dostum GTX 1070 alıyorsan illaki senin iyi bir monitöre ihtiyacın olacak. Şuan 1100-1300 lira arası 144HZ 1080p monitör alabilirsin. Eğer sistemde kesinlikle GTX 1070 olacaksa zaten senin bu özellikleri barındıran bir monitör alman lazım, canın çok mu 2k istiyor açarsın DSR'yi bakarsın keyfine. Sen böyle bir monitör alamazsan, bu kartın da tam anlamıyla performansını alamazsın. Senin şuanki durumun son model araba alıp ona benzin koyamamak. :tırnak: Ha bunları yapamam dersen o sistem ve senin için GTX 1070'in pek bir önemi kalmıyor, onun yerine RX 480 + 144HZ 1080p FreeSync destekli monitör alman senin daha çok işine gelecektir.(y)

Beğenmedim değil, bu paraya daha iyisi olabilir. Beğenmediklerim SSD, Sıvı Soğutma ve o kasada HDD yok.

6997 TL buyur.
Bu yapmış olduğunuz sistem hoşuma gitti. Sadece bir sorum olacaktı. İlk defa internet üzerinden bilgisayar toplayacağım ve teknobiyotik vs siteleri hakkında internette yorumlara bakınca bazı kişilere kullanılmış parçalar yolladıklarını vs gördüm bu konu hakkında bir sıkıntı çıkma ihtimali var mıdır acaba gerçekten ?

Bu yapmış olduğunuz sistem hoşuma gitti. Sadece bir sorum olacaktı. İlk defa internet üzerinden bilgisayar toplayacağım ve teknobiyotik vs siteleri hakkında internette yorumlara bakınca bazı kişilere kullanılmış parçalar yolladıklarını vs gördüm bu konu hakkında bir sıkıntı çıkma ihtimali var mıdır acaba gerçekten ?

Bir arkadaşıma bilgisayar toplamıştım o siteden. Satın alımıda bizzat ben gerçekleştirdim 5950-6000 TL arası gibi bir miktardı. Sorun yaşamadık, arkadaşlarla 2-3 kerede telefonda görüşmem gerekti gayet ilgiliydiler. Sizi anlıyorum az bir para değil 6500 TL. Ama gelin görün ki dolar karşısında malesef bizim paramız günden güne değer kaybediyor. Buna rağmen bilgisayar toplayacaksak bunu hem güvenilir hem de uygun fiyatlı bir yerden yapmalıyız. Böylece tekel oluşmasınında önüne geçmiş oluruz. Benimde şuan bir iş durumu var o iş olmazsa bende kendime teknobiyotikten bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Aklına takılan birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:
Teknobiyotik'ten yana sıkıntınız olmasın. Bazıları karalamaya çalışıyor olabilir, bu işin pazarında sıkça görülen bir sorundur. Ben ilk alışverişimde PSU aldım. Fiyatı çok uygundu, SeaSonic MII 620W Full Modüler (167TL) Geldi bir baktım ki hakikaten kullanılmış ürün. Direk siteyi aradım bana açıklama kısmında ürünün outlete düştüğünü ve bunu ürün açıklamasında yazdıklarını ama istersem iade edebileceğimi söylediler. Baktım outlet olmayanı 300TL civarında ve benim aldığımın açıklamasında gerçekten outlet yazıyor. İade etmedim 1 sene kullandım ve geçen sene sistemi sattım hiç bir problemle de karşılaşmadım. O günden beri açıklamaları okuyarak alışveriş yapıyorum hala bir sorunla karşılaşmadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı