6500 TL i7-6700k sistem

Hocam 6600K ile oc yaptığınız zaman 6700 e eş değer bir performans alacağınızı düşünüyorum. Hatta 6700 daha avantajlı bile olabilir. Ama yinede ben K serisi bir işlemci alacağım diyorsanız aşşağıda ki psu yu alabilirsiniz. Ben olsam oc yapmam çünkü satarken bunu söylediğinizde çoğu kişi satın almaya sıcak bakmayacaktır.
Aerocool 750W 80+ Bronze KCAS Serisi Yarı Modüler Güç Kaynağı (AE-KCAS750M) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri
OC'suz bir sistem önerebilir misiniz acaba ? Ve ayrıca H ve Z anakartları arasında OC dışında ne farklılıklar var ?

Buyur kalanına istediğin parçaları alabilirsin.

Not: İlla gtx 1070 olsun diye bir takıntın yoksa. bence 24 inc 1 ms 144 hz freesync özellikli bir monitör ile rx 480 kombine edebilirsin. Sistem böylece 5900 lira gibi bir miktara gelmiş olur. Ayrıca güç kaynağını aklın kalmasın diye 750 w yaptım normalde 600 w yeterlidir.

Rx 480+freesync monitör yaparsan parçaları Sapphire RX480 NITRO+ 8GB GDDR5 ve Viewsonic 24" XG2401 ile değiştirebilirsin.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    40 KB · Görüntüleme: 74
Buyur kalanına istediğin parçaları alabilirsin.

Not: İlla gtx 1070 olsun diye bir takıntın yoksa. bence 24 inc 1 ms 144 hz freesync özellikli bir monitör ile rx 480 kombine edebilirsin. Sistem böylece 5900 lira gibi bir miktara gelmiş olur. Ayrıca güç kaynağını aklın kalmasın diye 750 w yaptım normalde 600 w yeterlidir.

Rx 480+freesync monitör yaparsan parçaları Sapphire RX480 NITRO+ 8GB GDDR5 ve Viewsonic 24" XG2401 ile değiştirebilirsin.
Şimdiye kadar her zaman nvidia ekran kartı kullandım ve pek değiştirmek istemiyorum. Kasa hakkında internette pek olumlu şeyler yazılmamış onun yerine önceden önerdiğiniz Zalman 11'i ve 600w'lık psu'yu almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Ben bu sistemi öneririm.
İ7 6700 işlemci
Asrock H170 Pro4/Hyper anakart
Kingston Hyperx Fury 16gb (2x8) 2133 mhz CL14 ram
Asus ROG Strix Gtx 1070 Gaming O.C 8gb ekran kartı
Seagate Barracuda 1tb 7200 rpm hdd
Samsung 850 Evo 250gb M.2 ssd
Zalman Z11 Neo kasa
Aerocool Kcas 750w 80+ Bronze yarı modüler güç kaynağı

Sistem teknobiyotikten toplandı. Toplam fiyatı 5366 TL. Monitör ile birlikte de 5566 TL tutuyor. Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Monitör Fiyatı

Olur hocam 100 lira daha ekleyip onu alabilirsiniz. Karar sizin.
Son hal şu şekilde olacak sanırım var mıdır acaba değiştirilmesi gereken vs bir şey ? Bir aksilik olmazsa yarın siparişi vermeye niyetliyim.
bw.png

Ayrıca montajını kendim yapmak istiyorum youtube gibi yerlerden video izleyerek ama bir şeyi yanlış yaparım diye de korkmuyor değilim, küçükken sadece ram takıp çıkartmışlığım var çünkü.:) Bir sıkıntı çıkar mı acaba kendim yapsam ?

Ben bu sistemi öneririm.
İ7 6700 işlemci
Asrock H170 Pro4/Hyper anakart
Kingston Hyperx Fury 16gb (2x8) 2133 mhz CL14 ram
Asus ROG Strix Gtx 1070 Gaming O.C 8gb ekran kartı
Seagate Barracuda 1tb 7200 rpm hdd
Samsung 850 Evo 250gb M.2 ssd
Zalman Z11 Neo kasa
Aerocool Kcas 750w 80+ Bronze yarı modüler güç kaynağı

Sistem teknobiyotikten toplandı. Toplam fiyatı 5366 TL. Monitör ile birlikte de 5566 TL tutuyor. Asus VG248QE 24” 1ms (DVI+HDMI+Display) Full HD LED Monitör Fiyatı
Nicomedian'ın önerdiği sistemle bunun arasında ne fark var acaba ? OC yapılmayacak sistemde 750w psu alınması çok fazla değil mi ?

Son hal şu şekilde olacak sanırım var mıdır acaba değiştirilmesi gereken vs bir şey ? Bir aksilik olmazsa yarın siparişi vermeye niyetliyim.Eki Görüntüle 200156

Ayrıca montajını kendim yapmak istiyorum youtube gibi yerlerden video izleyerek ama bir şeyi yanlış yaparım diye de korkmuyor değilim, küçükken sadece ram takıp çıkartmışlığım var çünkü.:) Bir sıkıntı çıkar mı acaba kendim yapsam ?

Nicomedian'ın önerdiği sistemle bunun arasında ne fark var acaba ? OC yapılmayacak sistemde 750w psu alınması çok fazla değil mi ?
İlerde sistemini yükseltmek istediğin zaman gerekebilir. Arkadaşın da önerdiği sistem gayet iyi kasa ve anakart modelleri farklı onlar da size kalmış şeyler. Arada ciddi farklar yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı