6500 TL monitör önerisi

Rekabetci oyunlar oynuyorsanız 2 gün önce bu monitörü aldım çok memnunum.

AOC 24g2ze ile arasında sadece hoparlör ve pivot farkı var galiba

AOC 24g2ze ile arasında sadece hoparlör ve pivot farkı var galiba
Benim için pivot olması ve hoparlörünün olması önemli bir faktör değil

Sizin güncel olarak kullandığınız bir model var mı

Hayır, şu anda üç modeli de kullanmıyorum. Yine de incelemeler ve YouTube üzerindeki videolar yeterince kaynak oluşturuyor.

P Omen 25i, Gigabyte G24F-2, AOC 23.8" 24G2SPAE/BK bu üç monitör arasında kaldım.

Bu sorduklarını sıralamaya alırsak HP Omen başı çeker. HP Omen'i çok eleştiremiyoruz. Çünkü 1080p kategorisi için bir baş yapıt. Pivot ve asansör yok. Tek sıkıntısı ergonomi. Fakat VESA aparatı ile bu çözülür. HP'de dinamik kontrast özelliği var. Film izlerken kullanılacak yegane bir özellik.
Gigabyte bu AOC'un modelinden teknik olarak üsün. Fakat AOC kalitesini konuşturan bir marka olduğu için önde bir tercih olur. Gigabyte ciddi bir indirim almadığı taktirde pek önerilmez.

-Konuyu baştan sona okumadım. Varsa ek bir şey belirtin konuşalım. 👍

Bu sorduklarını sıralamaya alırsak HP Omen başı çeker. HP Omen'i çok eleştiremiyoruz. Çünkü 1080p kategorisi için bir baş yapıt. Pivot ve asansör yok. Tek sıkıntısı ergonomi. Fakat VESA aparatı ile bu çözülür. HP'de dinamik kontrast özelliği var. Film izlerken kullanılacak yegane bir özellik.
Gigabyte bu AOC'un modelinden teknik olarak üsün. Fakat AOC kalitesini konuşturan bir marka olduğu için önde bir tercih olur. Gigabyte ciddi bir indirim almadığı taktirde pek önerilmez.

-Konuyu baştan sona okumadım. Varsa ek bir şey belirtin konuşalım. 👍
Peki sizce HP OMEN 25i mi aoc 24g2ze mi

240 Hz olması bir avantaj sağlamıyor yani AOC için

Kullanıcının monitörü ne amaçla kullanacağına göre değişir bu. HP'nin görüntü kalitesi çok başarılı. Yağ gibi akıyor görüntü.
Fakat sen FPS oyunlarına vakit ayıran biriysen 240Hz almamak da olmaz tabii. Ben konuyu görüntü kalitesi ve F/P bandı olarak değerlendiriyorum.

Kullanıcının monitörü ne amaçla kullanacağına göre değişir bu. HP'nin görüntü kalitesi çok başarılı. Yağ gibi akıyor görüntü.
Fakat sen FPS oyunlarına vakit ayıran biriysen 240Hz almamak da olmaz tabii. Ben konuyu görüntü kalitesi ve F/P bandı olarak değerlendiriyorum.
Peki sana göre bu bütçeye HP OMEN 25i den daha iyi bir monitör var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı