6500 TL öğrenci için dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
6500
Matebook 14 inanılmaz iyi seçim olurdu aslında inidirim kovalayın malzeme kalitesi batarya ömrü inanılmaz iyi ekranı cam diğerlerine göre bende Ryzen 7'li ve 16 GB RAM'li modeli var çok iyi bir cihaz aşırı hafif şu an 17 bin TL ama ben 9200'e aldım indirimden.

Arkadaş diyelim ki Visual Studio kullanacak iPad gibi bir cihaza nasıl indirecek ayrıca bir Windows cihazla iPad arasında yapabileceklerinin inanılmaz farkı var hani başka bir his bilgisayar kullanmak IPad'ın hala bilgisayar yerine geçebilceğini düşünmüyorum.
Konu sahibi hukuk okuyormuş. Bildiğim kadarıyla Hukuk Fakültesinde senden program yazmanı istemiyorlar. Konu sahibi bilgisayarla not alıyor, Office uygulamaları kullanıyor ve kütüphanede çalışıyorsa iPad gayet işini görecektir. Ayrıca Laptop'tan şarjı daha uzun gidecek ve tamamen sessiz olacaktır.

Öneriniz için teşekkür ederim ancak kesinlikle bir daha HP almayacağım. Daha önce başka markalarla da sorun yaşadım ancak hiçbirisi HP kadar canımdan bezdirmemişti.

Aslına bakarsanız benim şu an kullandığım cihaz da 10.nesil i5 işlemcili ve pili aşırı verimsiz kullanıyor. Harici ekran kartsız ve AMD'li bir Swift 3 sanırım uzun süre götürecektir beni. Zaten tek kullanım amacım Word'de yazı yazmak ve tarayıcıda kullanmak. Galiba Huawei için fazla para verip risk almaya da gerek yok.
HP eski nesil bilgisayarları sıkıntılı ama yeni nesiller daha iyi eskiden çektiğiniz sıkıntıları yineden yaşamassınız

iPad yerine Matepad 11 almayı düşünmüştüm ancak onun da fiyatı uçtu. Sadece iPad maalesef ki işimi görmeyecektir çünkü bazı derslerin sınavlarına Safe Exam Browser ile girmek zorundayız ve program yalnızca Windows destekliyor. Yoksa iPad+Pencil çok iyi bir ikili olacaktı. Düşük fiyattan piyasaya girerse Matepad 10.4 ile M pencil kombinasyonu da düşünüyorum aslında.
O dediğiniz uygulama olmasaymış iPad çok iyi bir seçim olurdu.

Konu sahibi hukuk okuyormuş. Bildiğim kadarıyla Hukuk Fakültesinde senden program yazmanı istemiyorlar. Konu sahibi bilgisayarla not alıyor, Office uygulamaları kullanıyor ve kütüphanede çalışıyorsa iPad gayet işini görecektir. Ayrıca Laptop'tan şarjı daha uzun gidecek ve tamamen sessiz olacaktır.
O dediğiniz uygulama olmasaymış iPad çok iyi bir seçim olurdu.
Evet, çok haklısınız. Ancak mecburiyetler dolayısıyla tableti ana cihazım yapamıyorum. Hem not alırken hem de PDF okuma yaparken çok faydalı olabilecek bir cihazdı. Hatta döneme başlarken Acer Swift 1+Galaxy Tab S6 Lite alabiliyordum ancak tahmin edebileceğiniz üzere fırsatı kaçırdım :/
HP eski nesil bilgisayarları sıkıntılı ama yeni nesiller daha iyi eskiden çektiğiniz sıkıntıları yineden yaşamassınız
Bilgisayarım eski nesil sayılmaz. 2020'de piyasaya sürülmüş bir cihaz. Zira üzerinde 10.nesil i5 işlemci var ancak diğer konularımda da bahsettiğim üzere HP Pavilion 14 serisinde ciddi derecede fan sesi yaşayan kullanıcılar var. Üstelik bunlardan birisi de benim. Tek sorun cihaz değil. Müşteri hizmetleri, teknik servisi gerçekten çok rezil çalışıyor. Müşteriyi aşağılar tarzda işlem yapıyorlar sürekli.

14" olması benim için daha iyi olacaktır. Ayrıca benim attığım Lenovo V14 modeli de bunun aynısı. Tek farkı 14" olması. Bu modelin pil ömrü ve malzeme kalitesi hakkında şüphem var. Aslında bilgisayarlarımı temiz kullanırım ancak gün geçtikte artan maliyetler dolayısıyla üreticiler nereden kısacaklarını şaşırdıkları için elimde kalmasından korkuyorum.

iPad yerine matepad 11 almayı düşünmüştüm ancak onun da fiyatı uçtu. Sadece iPad maalesef ki işimi görmeyecektir çünkü bazı derslerin sınavlarına safe exam browser ile girmek zorundayız ve program yalnızca Windows destekliyor. Yoksa iPad+pencil çok iyi bir ikili olacaktı. Düşük fiyattan piyasaya girerse matepad 10.4 ile m pencil kombinasyonu da düşünüyorum aslında.

Şu an indirimle birlikte 8100 lira. İşlemcinin en iyisi olduğundan şüphem yok ancak bana o kadar güç gerekmiyor. Beni ikilemde bırakan şeylerden birisi fiyat, diğeri ise birçok kullanıcının yazmış olduğu ESC tuşu, ışık sızması, pil ömrünün hemen azalması gibi problemler.

Pil ömrü ve fan sesi nasıl bir durumda acaba? Ayrıca Visual Studio gibi uygulamalar kullanmıyorum. Sadece Word ve Edge kullanacağım :)

Fan sesi derken video editi bile yapıyorum fanları açmayı düşünmüyor bile pil ömrü sabahtan şarjı 100 alıp gün boyunca sürekli aktif kullanıyorum bazen 40 la bile döndüğüm oluyor eve.
HP eski nesil bilgisayarları sıkıntılı ama yeni nesiller daha iyi eskiden çektiğiniz sıkıntıları yineden yaşamazsınız.

HP cihaz almam aldırmam şahsen bir servise gönderdim 21 gün işlem yapıp iade sağladılar.

Fan sesi derken video editi bile yapıyorum fanları açmayı düşünmüyor bile pil ömrü sabahtan şarjı 100 alıp gün boyunca sürekli aktif kullanıyorum bazen 40 la bile döndüğüm oluyor eve.
Kaç aydır kullanıyorsunuz cihazı?
Sanırım genel olarak çıkan sonuç; bütçemi arttırabilirsem Huawei Matebook 14, arttıramazsam Acer Swift 3 almam yönünde.

HP cihaz almam aldırmam şahsen bir servise gönderdim 21 gün işlem yapıp iade sağladılar.
kötü olmuş maalesef böyle büyük firmaları beğenen de çok sizin gibi memnun olmayanlar da var

Geri
Yukarı