Öğrenci için hangi dizüstü bilgisayar alınmalı?

Bütçe
10000-15000 TL
Daha fazla  
Merhabalar, tanıdığımız bir öğrenci için dizüstü bilgisayar bakıyoruz. Oyun vesaire oynanmayacak, sadece okul işleri ders çalışma işleri için kullanılacak. 4 model arasında kaldım. Hangisi daha mantıklıdır? Veya sizin başka önerileriniz varsa (Fiyat aralığı 10-15K) alabilirim.

Merhabalar, tanıdığımız bir öğrenci için dizüstü bilgisayar bakıyoruz. Oyun vesaire oynanmayacak, sadece okul işleri ders çalışma işleri için kullanılacak. 4 model arasında kaldım. Hangisi daha mantıklıdır? Veya sizin başka önerileriniz varsa (Fiyat aralığı 10-15K) alabilirim.

512 üstü bir disk iyi olur fakat 256 ile de uzun zaman geçindim.

Eğer sadece okul içinse Windowstan daha ağır bir şey çalışmayacak demektir.
8GB RAMli i5 1135G7li bir bilgisayar fazla bile olur.

Hocam bütçe yetiyorsa arada bir şeyler oynamak istediğinizde üzmeyecek laptop, en azından bu fiyat bandında.

512 üstü bir disk iyi olur fakat 256 ile de uzun zaman geçindim.

Eğer sadece okul içinse Windowstan daha ağır bir şey çalışmayacak demektir.
8GB RAMli i5 1135G7li bir bilgisayar fazla bile olur.
Kendim de 8 GB Ram'li 1135G7'li bir dizüstü kullanıyorum, Windows 11 boştayken çok ram yiyor bir de GPU'nun fiziksel ramden çektiği bellek üstüne eklenince biraz sıkıntı oluyor. Şuan için iş görse de uzun ömürlü olmasından ötürü 16GB tercih ettim.

Hocam bütçe yetiyorsa arada bir şeyler oynamak istediğinizde üzmeyecek laptop, en azından bu fiyat bandında.
Hiç oyun oynanmayacakmış hocam bana öyle söylendi, o yüzden direk eledim bunu kendim başta. Öneriniz için teşekkürler.

İçlerinden en sonuncusu alınabilir.

Benim tavsiyem
Teşekkürler bunu da değerlendirmeye alacağım.

Okuldan kasıt üniversite midir? Eğer öyleyse okuyacağı bölüm gereksinim duyacağı özellikleri değiştirebilir. Mimarlık, mühendislik, 3d oyun tasarımı vb. gibi CAD çizimler ve üç boyutlu modelleme yapacağı bir bölüm okuyacaksa çok çok daha güçlü bir bilgisayar düşünmek gerek.

Her açıdan en az 512GB depolama tavsiye ederim.

Okuldan kasıt üniversite midir? Eğer öyleyse okuyacağı bölüm gereksinim duyacağı özellikleri değiştirebilir. Mimarlık, 3d oyun tasarımı vb. gibi CAD çizimler ve üç boyutlu modelleme yapacağı bir bölüm okuyacaksa çok çok daha güçlü bir bilgisayar düşünmek gerek.

Her açıdan en az 512GB depolama tavsiye ederim.
Lise-Ortaokul öğrencileri olan bir eve alınacakmış hocam eve bilgisayar. Uzun ömürlü bir şey istiyorlar günlük işler için.

Depolama bakımından bu laptop da işini görür hocam. LAPTOP
Teşekkürler tekrardan hocam, bu model de iyiymiş.

Geri
Yukarı