6500 TL Oyun ve 3D Modelleme İçin Notebook önerisi

radeon23

Decapat
Merhaba arkadaşlar, max. 6500 TL bandında hem oyunlarda üzmeyecek hem de 3D modelleme ve renderda iyi performans gösterecek, ince ve hafif notebook arıyorum. Monster Abra A5 13.4'ü düşünüyordum fakat sürekli yanımda taşıyacağımdan kasa kalitesi ve kalınlık, ağırlık olarak korkuttu. Bu kriterlerde bir bilgisayar bulmam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Heykel gibi tasarımlar için ZBrush'a yönelsen çok daha makul olur gibime geliyor, sadece ufak bir öneri.

Çok komplike sahneler olmadığı için 1050Ti'li modellere bakabilirsin. Fazlasıyla iş görüyor bu tarz durumlarda, onun dışında aldığın renderlar ayarları tresholdları çok küçük değerlerde olmadığı sürece orta hâlli bir işlemci de işini görecektir. İstersen model olarak dizüstü bakabilirim.

Heykel gibi tasarımlar için ZBrush'a yönelsen çok daha makul olur gibime geliyor, sadece ufak bir öneri.

Çok komplike sahneler olmadığı için 1050Ti'li modellere bakabilirsin. Fazlasıyla iş görüyor bu tarz durumlarda, onun dışında aldığın renderlar ayarları tresholdları çok küçük değerlerde olmadığı sürece orta hâlli bir işlemci de işini görecektir. İstersen model olarak dizüstü bakabilirim.
Şöyle ki 16 GB ram, i7 işlemci ve 1050 Ti olan modellere bakıyorum genel olarak ama fiyat konusunda üzücü durumdalar özellikle ince ve hafif olanlar

Şöyle ki 16 GB ram, i7 işlemci ve 1050 Ti olan modellere bakıyorum genel olarak ama fiyat konusunda üzücü durumdalar özellikle ince ve hafif olanlar
Evet işlemci i7 önerecektim fakat fiyat konusunda çekindiğim için belirtmedim. Açıkçası her ne kadar zorlasa da sınırlarımı fazlasıyla zorlayarak bir sistem topladım. Çünkü alındığında en iyisi alınması gerekiyor özellikle sen ve ben açısından. Belki biraz daha zorlayabilirsin kendini bütçe konusunda.

Lenovo Legion Y520'ye Bakabilirsiniz fakat temiz bir 2.el bulursanız aynı özellikleri daha ucuza getirebilirsiniz yada bu paraya alıcam derseniz daha üst bir bilgisayarda alabilirsiniz.

2.ellere göz attığımda o fiyat bandında i7 6700 - gtx 1060 6gb pcler bulunabiliyor, reklam olmasın diye koymacağım ama bakabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı