6500 TL RTX 2060S sistem tavsiyesi

Bu günde Crucial'a kötü diyen bir arkadaş gördük iyi miş.
Ayrıca "Crucial SSD'ye kötü diyorlar" tarzı söylemlerde bulunanların Crucial BX500 serisinin kronik sorunlu olduğundan haberleri yok sanırım.

Son düzenleme:
Intel tarafında da şöyle bir sistem toplanabilir:

Ben render da daha mı iyi dedim i5 10400F daha FP dedim teki 1900 diğeri 1500.
Demene gerek yok. Adam sadece oyun oynamayacağına göre i5 10400F adamın işine fazla yaramaz.
Intel tarafında da şöyle bir sistem toplanabilir:

Hocam arkadaşın isteklerine göre i5 10400F yerine R5 3600 toplamak daha mantıklı olmaz mı? i5 10400F arkadaşın kullanım alanlarıan göre yetersiz kalacaktır.

Demene gerek yok. Adam sadece oyun oynamayacağına göre i5 10400F adamın işine fazla yaramaz.

Hocam arkadaşın isteklerine göre i5 10400F yerine R5 3600 toplamak daha mantıklı olmaz mı? i5 10400F arkadaşın kullanım alanlarıan göre yetersiz kalacaktır.
Yetersiz kalmaz ama R5 daha iyi olur diyelim.

Ayrıca "Crucial SSD'ye kötü diyorlar" tarzı şeyler söyleyenlerin Crucial BX500 serisinin kronik sorunlu olduğundan haberleri yok sanırım.

Kronik sorun neredeyse çoğu SSD'de var Crucial kötü demenize laf atıyorum Samsung SSD çıkarsa kronik sorunlu olsa Samsung kötü mü diyeceğiz ayrıca diğer sorunlu SSD'lere göre daha uzun süre sonra sağlık sorunları ortaya çıkıyor ve daha az görülüyor.

X2
Toplam:6989TL
Ucuz RTX 2060 alacağıma sağlam soğutmalı 1660Super seçerim.

Hocam, arkadaşın isteklerine göre i5 10400F yerine R5 3600 toplamak daha mantıklı olmaz mı? i5 10400F arkadaşın kullanım alanlarıan göre yetersiz kalacaktır.
Konu sahibi, "çoğunlukla oyun oynuyorum" dediği için böyle bir alternatif yaptım. Render ve yazılım açısından R5 3600 daha iyi olacaktır fakat i5-10400F de gayet iyi iş görür.

Kronik sorun neredeyse çoğu SSD'de var Crucial kötü demenize laf atıyorum Samsung SSD çıkarsa kronik sorunlu olsa Samsung kötü mü diyeceğiz ayrıca diğer sorunlu SSD'lere göre daha uzun süre sonra sağlık sorunları ortaya çıkıyor ve daha az görülüyor.

Her SSD kronik sorunlu olmaz. Sorunlu olan modellerdir. Hangi marka olursa olsun, isterse dünyanın en iyi markası olsun bir modelinin adı kronik sorunlu diye çıktıysa o model alınmaz. Bir SSD'de sorun çıktı diye o SSD modeli kronik sorunlu olmuyor, örneğin 1000 adet satılan bir modelin 900 tanesi sorunlu ise sorun düzeltilene kadar model kronik sorunlu diye anılır.
Ayrıca evet, Samsung kronik sorunlu SSD çıkarsa ona kötü diyeceğiz. Fanboyluk yapıp sorunlu şeyi almak mantıklı değil yani. Tamam?

Komik adam @Kemânkeş- SSD'yi Samsung yapsın o zaman elimi yorulur.
Her SSD kronik sorunlu olmaz. Sorunlu olan modellerdir. Hangi marka olursa olsun, isterse dünyanın en iyi markası olsun bir modelinin adı kronik sorunlu diye çıktıysa o model alınmaz. Bir SSD'de sorun çıktı diye o SSD modeli kronik sorunlu olmuyor, örneğin 1000 adet satılan bir modelin 900 tanesi sorunlu ise sorun düzeltilene kadar model kronik sorunlu diye anılır.
Ayrıca evet, Samsung kronik sorunlu SSD çıkarsa ona kötü diyeceğiz. Fanboyluk yapıp sorunlu şeyi almak mantıklı değil yani. Tamam?

Evet öyle fanboyluk yapmıyorum yan sistemimde kullanıyorum ama 1 senedir bana mısın demedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı