6500 TL RTX 2060S sistem tavsiyesi

RTX2060 Super zor ancak RX5600XT sığdırabiliriz. 300TL aşıyor ama aşmana kesinlikle değecek bir sistem:
- Intel Core i5 10400F 6C/12T Tray Fanlı işlemci (1560TL-Bizdehesaplı)
- ASUS Prime H410M-E anakart (650TL-Webdenal)
- XPG Gammix D30 8GB 3200MHz CL16 bellek (280TL-n11)
- XFX Thicc II Pro RX5600XT 6GB ekran kartı (2890TL-FerYak Bilişim)
- Hynix BC501 256GB NVMe SSD (320TL-Teknobiyotik)
- In Win 101 650W 80+ ASUS Edition kasa (880TL-FerYak Bilişim)
Kötü diziliş. RX serisi kronik. Sorun yaşamak istemeyen uzak dursun. Anakart giriş seviyesi.

Son düzenleme:
@feneresevdalı Yorumun için teşekkür ederim. Sistemin kötü olduğunu düşündüğün veya beğenmediğin yanlarını açıklaman daha yararlı olacaktır. Ayrıca daha iyi bir sistem önerin varsa belirtmen hem konu sahibine hem de benzer aralıkta sistem toplayacak olanlara faydalı olur.

@feneresevdalı Nesi kötü, açıklar mısın? Hala RX serisinin sorunlu olup olmadığını mı tartışıyoruz?
Bizzat kullanıyorsam tartışmıyoruz. Ben bildiğimi söylüyorum. Her yeni güncellemeyi acaba bu sefer neyi bozdular diyerek yüklüyorum. Anakart seçiminiz çok kötü. 10400F evet bir K serisi değil. Ama sonuçta Ryzen 3600 ile doğrudan rakip bir işlemci en azından orta seviye B460 serisi tercih edilmeli. NVME gereksiz masraf. Evet render alacak biri için ilaç gibi. Ama pratikte SATA SSD daha ucuz ve daha kısıtlı bir bütçede SSDyi kısıp ekran kartına yatırım yapmak daha avantajlı.

Anakart seçiminde önemli olan tek şey çipset değil. Bu anakart VRM yapısı olarak çoğu H410 hatta bazı B460 çipsetli anakartlardan önde, genişleme slotları da ihtiyacı karşılayacak seviyede. NVMe SSD pratikte gereksiz pahalı görünüyor ancak bu (A2000) SSD daha ucuz olan giriş seviyesi SATA SSD`lere göre hızın dışında daha fazla ömür ve daha yüksek IOPS değeri de vadediyor. @perspektive adlı üyenin değindiğimiz konularda gayet nitelikli rehberleri var, okumanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı