6500 TL Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem toplama

murathr111yil

Hectopat
Daha fazla  
Bugün alıyorum. Değerlendirir misiniz sizce nasıl? HDD'ye ihtiyacım yok (server üzerinde çalışacak).
  • Ryzen 2600 1513₺
  • Asus RX 570 Expedition 1710₺
  • Corsair Vengeance LPX 3000 MHz 16 GB Dual 1280₺
  • Asus B450M-A 641₺
  • Corsair Builder 650w 473₺
  • Samsung 970 Evo 250 GB SSD 700₺
  • Everest 329R 170₺
Farklı sitelerden toplayacağım, 6500 TL tutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun sistemi olmayacağından ekran kartının 1070 olması lüks olacaktır. İşlemci ve ram ağırlıklı bir sistem olması gerekiyor. Güç kaynağını kaliteli marka seçmek istiyorum. Bu konuda başka bir fikriniz var mı?
Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler. Parçalar elime ulaştı. Dün gece topladım. Bu sabah çalıştırmayı denedim fakat çalışmıyor.
Anakartın 24 pin kablosunu bağladım. Işıkları yanıyor. Ekran kartına 8 pin bağlantı yaptım, fanları ve ışıkları çalışıyor. İşlemcinin fanı dönüyor. Güç kaynağınında fanı çalışıyor. Ancak monitöre görüntü gelmiyor. “No signal” hatası veriyor.
Ekran kartından monitöre hdmi bağlantı, anakarttan monitöre hdmi ve vga olarak tüm kablo olasılıklarını denedim. Ancak sistem çalışmadı. Bu arada klavyenin ışıkları kablosunu anakarta takınca yanıp sönüyor sonra çalışmıyor. Mouse de aynı şekilde çalışmıyor.
Ne hata olabilir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı