6500TL sistem toplama

Bütçe
6500

Ali legend

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşım için toplıycaz ben en son 2015'te topladım gündemi çok takip etmiyorum 480GB SSD yeterli olur RAM'i ben 16 GB yüksek frekans istiyorum fakat bütçeyi şimdilik işlemci ve ekran kartına (özellikle ekran kartı) ayırmak istiyorum RAM 300-400 TL'lik bir şey olduğu için kısa vadede onu da yenileriz.

Benim pek araçtırmadan kafadan düşündüğüm sistem
i5 10400 veya i5 9400F.
Ekran kartı olarak 1660S, Ti veya RTX 2060.
480GB SSD.
Hızlı bir frekans hızı destekleyen anakart.
8 GB yüksek frekansa sahip RAM.
Onun dışında kıvır zıvır şeyler mümkün olan en F/P ürünü kasa vb.

Son düzenleme:
6590 TL. Sistem beklentilerinizi genel olarak beklentilerinizi karşılar ama Intel tabanlı bir sistem seçtiğim için yüksek frekans RAM kullanamazsınız.

6590 TL. Sistem beklentilerinizi genel olarak beklentilerinizi karşılar ama Intel tabanlı bir sistem seçtiğim için yüksek frekans RAM kullanamazsınız.

Intel'le RAM frekansının ne alakası var bayağıdır takip etmiyorum? Ayrıca i3 iş görür mü?

Intel'le RAM frekansının ne alakası var bayağıdır takip etmiyorum? Ayrıca i3 iş görür mü?
Görür. R5 2600, R3 3100 gibi işlemcilerden daha iyi oyun performansı verir. RAM frekansı olayı ise şöyle, i3 ve i5 işlemcilerde 2666 MHz frekans sınırı var. Dolayısıyla 3000 MHz bir RAM alsanız dahi 2666 MHz hızlarda çalışıyor. Performansa etkisi var, yine de oyunlarda rakiplerinden iyi bir işlemci.

Yeni konular

Geri
Yukarı