6500TL'ye GTX 1070Tİ Ryzen 5 2600X Sistem Alınır Mı?

Hocam o kasa alınmaz maalesef rezalet bir kasa. Hava akışı için çok kötü. Hiç bir şekilde içerideki parçayı soğutamıyor. Malzeme kalitesi de pek iyi değil. Kendim kullanmıştım iade ettim. En azından biraz bütçe aşırtıp başka kasa alabilir.
Değiştiririz o zaman. İlk kez kötü yorum aldım o kasa ile ilgili.

Değiştiririz o zaman. İlk kez kötü yorum aldım o kasa ile ilgili.
Maalesef fotoğraflarda veya yorumlarda öyle gözüküyor çok fan desteği olmasına rağmen fanlar hava alamıyor. Üsteki fan yuvasını kullanamıyorsun bile anakart değiyor çünkü onu düşünmemişler :).
Vakum tekniği gibi çalışıyor içerideki sıcak havayı kendi atmaya çalışıyor. Şöyle söyleyim ön paneli ve yan paneli komple çıkarınca anca hava düştü fan da takılıydı sistemde ek.
Ön panelinde mesela altta küçücük yerden delik açmışlar orası da 3 fan için tamamen yetersiz durumda. Yanlardan ve önden alamıyor.

O kasa o sisteme olmamis bence. Bir tik daha kaliteli bir kasa ve daha kaliteli bir PSU almaniz sizin yarariniza olacaktir. O sistem o PSUya emanet edilmez.
Ayrica 8GB RAM o sisteme olmaz en az 16GB 3000 MHZ uzeri ramler tercih edilmeli.

High Power kötü bir marka değil, o parçaları da rahatça besler o PSU. Kendim de kullanıyorum ve sürekli elektrik kesintisi, voltajda dalgalanma vs. oluyor ve sistem gayet sağlam duruyor. Eğer ayrı ayrı toplasa başka marka önerilebilirdi fakat hazır sistem olduğundan bence bu PSU gayet yeterli olacaktır.

High Power iyidir. Hala kullanıyorum. 5. senesini bitirdi. PSU konusunda size ufak bir ipucu vereyim. Her sitede PSU'nun +12V kanalına kaç watt verdiği yazmaz. Kaç amper ise onu 12 ile çarpın, size tam değeri verecektir. Bazıları amper değerini de tam yazmıyor ama. :)

Vega 56 kartı hangi karta eşit hocam? Vega ile çok haşır neşir değilim de.:D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Seadhy Ryzen 5 2600X almaman konusunda ısrarcıyım. Ryzen 5 2600 ile aynı frekansta aynı performansa sahip. Boşu boşuna 250-300 lira verme. TDP değeri daha yüksek, O.C sonrası daha da fazla güç çekiyor ve bunun sonucunda daha da fazla ısınıyor. O.C yapmayacak adama X olur ya da en tepe modeli isteyen adama 2700X olur. Haricinde lüzumsuz.
@GCN Hocam kasadan kısıp (8x2) 16GB RAM yapsak nasıl olur?
6.692 TL oluyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı