66 Mbps altyapıda 100Mbps paket alınırsa 66Mbps'ye yakın hız alınır mı?

Hocam türk telekom 80 e düşürme, sınır koyma gibi bir işlem yapamıyoruz diyor siz nasıl böyle bir şey yaptınız?
Hocam ben Turknet kullanıyorum. Bir kesinti gelmişti başıma, bu kesintiden sonra müşteri hizmetleri sormuştu bana eğer isterseniz hızınızı 75'e düşürebiliriz diye. Bende öyle istemiştim.

Fiziksel kapasiteniz fazlasına izin verirse 100'e yakın bile alırsınız.
Hocam hat değerlerim bunlar 100 mbps pakete geçsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım şuan yeni 75 mbpsye geçtim?

Dosya Ekleri

• IMG_0169.jpeg
    IMG_0169.jpeg
    52,8 KB · Görüntüleme: 34
Hocam hat değerlerim bunlar 100 mbps pakete geçsem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım şuan yeni 75 mbpsye geçtim?
Şu an size gelen 61 Mbps hocam. İsterseniz arayın sınırınızı kaldırsınlar. Çok rahat 79000 kbps profili alabilirsiniz. Hız güncellemesi isteyin. Ancak şu var ki 10 Mbpa upload profili de tanımlanmış. Bunun hakkında da bilgi alın. Güncelleme sonrası 10 Mbps hızınız 8'e düşebilir.

Hocam bu konuyu ben çok araştırdım. Senin alt yapı hızın 66 Mbps hız kapistesi karşılıyor. Paket içerikleri 50-75-100 Mbps şeklinde gidiyor. Sen istesende 50 Mbps üzeri paket tanımlamazlar sana hocam.

Şu an size gelen 61 Mbps hocam. İsterseniz arayın sınırınızı kaldırsınlar. Çok rahat 79000 kbps profili alabilirsiniz. Hız güncellemesi isteyin. Ancak şu var ki 10 Mbpa upload profili de tanımlanmış. Bunun hakkında da bilgi alın. Güncelleme sonrası 10 Mbps hızınız 8'e düşebilir.
Hocam sınır koymadılar da 75 mbps paket tanımladılar şimdi benim arayıp sadece hız güncellemesi mi istemem gerek?

Hocam bu konuyu ben çok araştırdım. Senin alt yapı hızın 66 Mbps hız kapistesi karşılıyor. Paket içerikleri 50-75-100 Mbps şeklinde gidiyor. Sen istesende 50 Mbps üzeri paket tanımlamazlar sana hocam.
75 mbps tanımladılar hocam.

Hocam hız testi sonucum da bu bu arada.

Dosya Ekleri

• IMG_0171.jpeg
    IMG_0171.jpeg
    101,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Hocam sınır koymadılar da 75 mbps paket tanımladılar şimdi benim arayıp sadece hız güncellemesi mi istemem gerek?

75 mbps tanımladılar hocam.

Hocam hız testi sonucum da bu bu arada.
Yani yakın hızlar. Dilerseniz öyle kullanın dilerseniz güncelleme isteyin. Ama gördüğüm kadarıyla yeterli duruyor 75 için.

Hocam 70 e veya 75 e sabitlemeyi düşünüyorum 100 mbps paket alıp bir sorun yaşar mıyım?

Hocam türk telekom 80 e düşürme, sınır koyma gibi bir işlem yapamıyoruz diyor siz nasıl böyle bir şey yaptınız?
Alt yapın maksimum 66 destekliyorsa 60 a sabitlemen daha sağlıklı olur.

Alt yapın maksimum 66 destekliyorsa 60 a sabitlemen daha sağlıklı olur.
Ama hocam desteklediği rakamdan fazla alan insanlar var ki hat değerlerime bakılırsa ortalama 80 mbpsye kadar verebileceği gözüküyor ancak kopma olup olmayacağı konusunda bilgi almak istiyorum bilgili birisinden.

Ama hocam desteklediği rakamdan fazla alan insanlar var ki hat değerlerime bakılırsa ortalama 80 Mbps'ye kadar verebileceği gözüküyor ancak kopma olup olmayacağı konusunda bilgi almak istiyorum bilgili birisinden.
Kardeşim altyapın 80 gözüküyorsa hat zayıflamana bağlı olarak. 75 Mbps alman gerekir.

Geri
Yukarı