6600K mı yoksa 6700 mü ?

Overclock, render gibi işlemlerle uğraşmayacaksan, internet ve oyun gibi işler ile uğraşacaksan eğer; bu iki işlemciye de gerek yok. i5 6500 rahatlıkla işini görecektir.

Adam belki 1070 takacak...

Konuyu açan arkadaşımız, nerede kullanacağını belirtseydi daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabilirdik.

i3 işini görür onun.
Komik değilsin.

Ayrıca büyük harflerle yazmaktan vaz geç, aksi takdirde ban yersin.

(Sürekli büyük harf ban sebebidir, detayı sosyal kurallarında)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adam belki 1070 takacak...

Konuyu açan arkadaşımız, nerede kullanacağını belirtseydi daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabilirdik.

Komik değilsin.

Ayrıca büyük harflerle yazmaktan vaz geç, aksi takdirde ban yersin.

(Sürekli büyük harf ban sebebidir, detayı sosyal kurallarında)

Komik insanım demedim ben zaten.

O kart 2K çözünürlük için uygun kart. 2K çözünürlükte yükü işlemciden daha çok ekran kartına bineceği için; ekran kartını kısıtlamaz. Ancak 2K'nın daha altındaki çözünürlükler için konuşmak gerekirse; evet öyle durumda darboğaz olması muhtemel.

GTX 1070 çıktığından beri o kart için 6600K'dan aşağısının önerildiğini görmedim.

Ucuz etin yahnisi yenmez. Ucu ucuna denk geliyor yeterliliği.

Eee, 2k monitör alan, bi zahmet 6700'de alsın. hem bunun ilerisi de var...

Gtx 1070 2K dışında onerilmiyor nedense. Peki bu yıllarda 2K içindir fakat teknoloji oyunlar geliştikçe 2K da yetersiz gelecek olan bir kart durumuna düşecek. Neden ful HD ile oynayacak biri almasın ki bu kartı, yıllarca kullanmayı hedefliyorsa?

Gtx 1070 2K dışında onerilmiyor nedense. Peki bu yıllarda 2K içindir fakat teknoloji oyunlar geliştikçe 2K da yetersiz gelecek olan bir kart durumuna düşecek. Neden ful HD ile oynayacak biri almasın ki bu kartı, yıllarca kullanmayı hedefliyorsa?
Ekran kartını alıp satar sonuçta ayrıca gelişen teknoloji ile performans artıyor fiyat azalıyor mesela geçen yılın en iyi modeli gtx 980 bu yıl gtx 1060 ile eş bir performans gösteriyor. Geçen yıl ki satış fiyatlarıyla bu yıl ki satış fiyatlarına bakarsak arada ciddi fark var. :)

Ekran kartını alıp satar sonuçta ayrıca gelişen teknoloji ile performans artıyor fiyat azalıyor mesela geçen yılın en iyi modeli gtx 980 bu yıl gtx 1060 ile eş bir performans gösteriyor. Geçen yıl ki satış fiyatlarıyla bu yıl ki satış fiyatlarına bakarsak arada ciddi fark var. :)
Tavsiyelerinize birşey dediğim yok :) maddi durum sıkıntı olmadıkça değiştirmek zaten mantıklı. Benim takıldığım husus öyle bir yorum yapılıyor ki rastladığım kadarıyla ful HD monitör varsa kesinlikle almayın tarzında. Ben onlara ithafen söyledim :)

Sent from my E2303 using Technopat mobile app

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı