6600XT sistem oyun oynarken aniden kapanıp açılıyor

Oğuzhan Sevinç

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Rainbow ve PUBG oynarken oluyor. Genelde Rainbow'da menüde 5 dakika içinde aniden kapanıyor VE1-2 saniye içinde tekrar açılıyor. Reset atıyor kısaca.

Donanım:
Ekran kartı 6600XT.
İşlemci 10400F.
PSU Cooler Master g650.
RAM Trident Z 16 GB Neo 3600 MHz.
Sıvı soğutma Cooler Master ML240.
Anakart Gigabyte Z590 Aorus Elite.

Dostum şu anda direk sökeceğim ekran kartını diğer kasaya takacağım o sistemde bir deneyeceğim sonuçları tekrar buradan iletirim Rainbow da 5 dakika menüde bekletmek yetiyor reset atması için.

Tamamdır güzel seçenek.

Tamamdır güzel seçenek.

Kanka diğer PC de hiçbir sıkıntı yok kartta aşağı yukarı 1 satt 5 dakika kadar kapanmadı kendi PC m de 5 dakikada reset atıyordu.
Fakat bu PC de yaklaşık bir 50 dakika boyunca display kablosu anakarta takılı oldugunu fark ettim ama oyunu ekran kartından oynadım performansını Afterburner'dan takip ettim herhalde ekran kartından değildir sorun.
Kanka diğer PC de hiçbir sıkıntı yok kartta aşağı yukarı 1 satt 5 dakika kadar kapanmadı kendi PC m de 5 dakikada reset atıyordu.
Fakat bu PC de yaklaşık bir 50 dakika boyunca display kablosu anakarta takılı oldugunu fark ettim ama oyunu ekran kartından oynadım performansını Afterburner'dan takip ettim herhalde ekran kartından değildir sorun.

Aceleden displayı ekran kartına takmayı unutmusum anakarttan alıyordum görüntüyü daha sonra bir dakika boş menüde kabloyu karta takıp denedim yine bir şey olmadı ekran kartında sorun yoktur değil mi?

Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Rainbow ve PUBG oynarken oluyor. Genelde Rainbow'da menüde 5 dakika içinde aniden kapanıyor VE1-2 saniye içinde tekrar açılıyor. Reset atıyor kısaca.

Donanım:
Ekran kartı 6600XT.
İşlemci 10400F.
PSU Cooler Master g650.
RAM Trident Z 16 GB Neo 3600 MHz.
Sıvı soğutma Cooler Master ML240.
Anakart Gigabyte Z590 Aorus Elite.
6800XT kullanıyorum Linux'da dxvk ile hâlâ ETS 2 de optimizasyon sorunları oluyor. Bence oyunların kendisinden kaynaklanıyor.

Hocam şimdi bu kasaya kendi kullandığım SSD'yi takıp deneyeceğim benim kasamda 5 dakikada kapanan oyun bu kasada 1 saat 5 dakika sorun cıkarmadıysa sorun ekran kartında değildir bence.

Değil tabii ki. Reset atma hatalı RAM veya güç kaynağı kaynaklı olur genelde.

O sistemdeki güç kanyağını kendi sistemine bağlayıp deneme şansım yok mu?

Var var olmaz mı ama sor bakayım halin kaldımı diye :D SSD tak çıkar filan :D
Yarın denerim artık onu da.
O sistemdeki güç kanyağını kendi sistemine bağlayıp deneme şansım yok mu?

Sorun var mı SSD de anlayan var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    48,4 KB · Görüntüleme: 21

Yeni konular

Geri
Yukarı