6600XT vs RTX3060

Peki o zaman, 2K'da neden 3060'ın daha iyi olduğunu bana açıklar mısınız ?
2K da 3060 ın daha iyi performans vermesinin sebebi 12GB VRAM e sahip olması değil, bellek veri yolu ve bellek bant genişliğinin daha fazla olması. 8GB VRAM görmeyen oyunlarda bile 3060 ın daha iyi performans vermesi de bunun kanıtı zaten.

Birinin bellek bant genişliği 256 GB/sn diğerinin 360 GB/sn, bu farkın temel sebebi de bellek veri yolu zaten malum 6600XT gibi bir karta 128bit bellek yakışmıyor daha fazla olması lazım.

6600 XT daha güçlü ancak o malum fan kesimin abarttığı fark yok. Özellikle sürücü optimizasyonundan bihaber bu yere göğe sığdıramayan arkadaşlar. 6600 XT bir tık daha güçlü ve ucuzken 3060 sürücü optimizasyonu ve teknolojileriyle öne çıkıyor, bu kadar basit. Konu altında fanlık yapmaya gerek yok.

Peki sayın ordinaryus profesör arkadaş 8 GB VRAM kullanmayan oyunlarda neden 3060 daha performanslı? Ve hepsini geçtim 2K da 8 GB VRAM'i dolduran kaç tane oyun var? Bir elin parmaklarını geçmezler.

Peki yanlışımı düzeltmek yerine neden raporlamıyorsun siz kendiniz biliyorsanız nedenini yazabilirsiniz.

Genel olarak 6600 XT daha fazla FPS verir ama ikisinin fiyatının aynı olduğunu var sayarsak ben tereddütsüz RTX 3060 alırdım.

Hocam tam şu noktada içimin rahatlaması gerek 7200 liraya aldığım 6600XT'yi 7200 liraya 3060 için iadeye yolluyorum yarın. İkisi de sıfır ürün.

RTX 3060 ile RX 6600 arasında kalmıştım ama 12 GB VRAM'i olduğu için 3060 almak daha mantıklı geldi geldi ve oyun oynamak için değil tasarım için alacak olduğum için 3060 almaya karar verdim pişman mıyım kesinlikle hayır şiddetle tavsiye ederim.

Geri
Yukarı