6700 XT sistemde ekran anlık gidip geliyor

MEGRX

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 3600X.
DDR4 2x8 16 GB RAM.
B450 anakart.
700W güç kaynağı.
6700 XT ekran kartı.
Sistemim yukarıdaki gibi. Ekran kartını yeni aldım ve siyah ekran gidip gelmesi yaşıyorum. İşlemcimin bu karta yetmediğini biliyorum fakat oyunlarda bunu yapmıyor. Masaüstünde herhangi bir ilerleme barına sahip bir uygulama veya bir video açıkken, tarayıcıda ya da Discord gibi uygulamalarda gezerken ekran sürekli gidip geliyor. Eski kartım 1060 3GB'dı onda bir problem yaşamıyordum. Sorun ne olabilir?

Son düzenleme:
En iyi ihtimalle sürücü kaynaklı bir sorun olabilir, farklı versiyon sürücü kurup deneyin. Onun dışında bu tarz siyah ekran vb. sorunlar vram ya da chipsetteki ufak arızalardan kaynaklanabilir.

En iyi ihtimalle sürücü kaynaklı bir sorun olabilir, farklı versiyon sürücü kurup deneyin. Onun dışında bu tarz siyah ekran vb. sorunlar vram ya da chipsetteki ufak arızalardan kaynaklanabilir.
Sürücü olarak ilk başta önerilen son sürücüyü kurdum ardından geliştirme aşamasında olan son sürücüyü kurdum fakat durum hâlâ aynı. Oyun oynarken hiçbir şekilde bu sorunu yaşamıyorum. Arkada video açık olsa bile ya da indirme ilerlemesi olsa dahi siyah ekran olup git gel yapmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı