6700 XT yamuk plaka problem yaratır mı?

acres

Picopat
Daha fazla  
Cihazı 1 aydır kullanıyorum ve yeni fark ettim. Bu normal mi?

Dosya Ekleri

• IMG-20230317-WA0056.jpeg
    IMG-20230317-WA0056.jpeg
    306,7 KB · Görüntüleme: 153
Geçmiş olsun hocam, konu açmışsınız aynı durumdan benimde başıma geldi Mantis 6700XT sistem almıştım. Sıcaklık değerleri normalden yüksek olabilir termal pedler karta temas etmiyor.

Dosya Ekleri

• 429FE1A8-E781-41B1-8750-C2BDF584F3CB.jpeg
    429FE1A8-E781-41B1-8750-C2BDF584F3CB.jpeg
    249,3 KB · Görüntüleme: 130
  • A9086374-1B49-4A28-AA79-8DB9BF3509EF.jpeg
    A9086374-1B49-4A28-AA79-8DB9BF3509EF.jpeg
    91,6 KB · Görüntüleme: 108
  • FEF063F1-663F-45C6-8DCB-09BF6E39BDA0.jpeg
    FEF063F1-663F-45C6-8DCB-09BF6E39BDA0.jpeg
    112 KB · Görüntüleme: 101
Geçmiş olsun hocam, konu açmışsınız aynı durumdan benim de başıma geldi mantis 6700XT sistem almıştım. Sıcaklık değerleri normalden yüksek olabilir termal pedler karta temas etmiyor.

Hocam sıcaklıklar çok iyi aslında 1 aydır kullanıyorum 70dereceyi görmedi ekran kartı Cyberpunk her şey ultrada bile. Ne yapmamı önerirsiniz? Benim plakanın altındaki ped çok gözüküyor.

Ikinci el mi aldın?
Hayır sıfır.

Geçmiş olsun hocam, konu açmışsınız aynı durumdan benimde başıma geldi Mantis 6700XT sistem almıştım. Sıcaklık değerleri normalden yüksek olabilir termal pedler karta temas etmiyor.
Hocam bu arada benim sistem de gaming genden ama mantis değil.

Dosya Ekleri

• IMG-20230317-WA0056.jpeg
    IMG-20230317-WA0056.jpeg
    306,7 KB · Görüntüleme: 127
Hocam sıcaklıklar çok iyi aslında 1 aydır kullanıyorum 70dereceyi görmedi ekran kartı Cyberpunk her şey ultrada bile. Ne yapmamı önerirsiniz? Benim plakanın altındaki ped çok gözüküyor.

Hayır sıfır.

Hocam bu arada benim sistem de gaming genden ama mantis değil.
Anladım hocam, ürün satıcısı gaming.gen olduğu için faturalandırma onlar yaptığı için garantiden de gaming.gen sorumlu oluyor, ben 1 ay önce ürünü teknik servise gönderdim ve olumlu yada olumsuz dönüş alamadım, her aradığımda üst yöneticilerden cevap bekliyoruz onların alacağı aksiyona göre hareket ediyoruz dendi. İşin içinde gaming.gen ile iletişim kurma sorunu ve mağduriyet var ben daha fazla uğraşmak istemedim ve THH gidip dilekçe yazıp sonuç içinde 6-12 ay bekleyecek zamanım olmadığı için kendim bireysel olarak tamir ettirmeyi seçtim.

Ürünü gaming.gen adresine yollayınca değişim yada onarım talep ediyorsunuz onlarda tutanak tutup ASUS’a gönderiyor Asus kullanıcı hatası yada kargo olmuş olabilir diye sorumluluk almıyor ve garanti kapsamından çıkarıyor, onarım içinde ücret talep ediyor bu ücreti gaming.gen ödemesi lazım doğal olarak ürünü satın alan ve sisteme montaj yapıp test edip gönderen firma kendileri, ancak onlarda üzerine sorumluluk almayıp süreci uzatıyor. Maillere dönüş yapılmıyor şikayet.var üzerinden dönüş yok İnstagram DM’den mesajlarınız görüldü durumuna düşüyor. Eğer zamanınız varsa hakkınızı arayın para verip aldığınız ürün Türkiye ekonomisi ve şartları belli kart uzun vadede sorun çıkartabilir o zaman daha büyük arıza olur ve tamamen kullanıcı hatası diyip masrafı artabilir.

Son düzenleme:
Anladım hocam, ürün satıcısı gaming.gen olduğu için faturalandırma onlar yaptığı için garantiden de gaming.gen sorumlu oluyor, ben 1 ay önce ürünü teknik servise gönderdim ve olumlu yada olumsuz dönüş alamadım, her aradığımda üst yöneticilerden cevap bekliyoruz onların alacağı aksiyona göre hareket ediyoruz dendi. İşin içinde gaming.gen ile iletişim kurma sorunu ve mağduriyet var ben daha fazla uğraşmak istemedim ve THH gidip dilekçe yazıp sonuç içinde 6-12 ay bekleyecek zamanım olmadığı için kendim bireysel olarak tamir ettirmeyi seçtim.

Ürünü gaming.gen adresine yollayınca değişim yada onarım talep ediyorsunuz onlarda tutanak tutup ASUS’a gönderiyor Asus kullanıcı hatası yada kargo olmuş olabilir diye sorumluluk almıyor ve garanti kapsamından çıkarıyor, onarım içinde ücret talep ediyor bu ücreti gaming.gen ödemesi lazım doğal olarak ürünü satın alan ve sisteme montaj yapıp test edip gönderen firma kendileri, ancak onlarda üzerine sorumluluk almayıp süreci uzatıyor. Maillere dönüş yapılmıyor şikayet.var üzerinden dönüş yok İnstagram DM’den mesajlarınız görüldü durumuna düşüyor. Eğer zamanınız varsa hakkınızı arayın para verip aldığınız ürün Türkiye ekonomisi ve şartları belli kart uzun vadede sorun çıkartabilir o zaman daha büyük arıza olur ve tamamen kullanıcı hatası diyip masrafı artabilir.
Hocam salı günü elden direkt asusa gidip kendim vereceğim. Bana da sizin gibi cevap verirlerse de gaming.gen mağzasına gideceğim ümraniyeye çünkü daha önce gittim.Ben de okuyorum sizin gibi derslerim var ama söke söke alırım hakkım olanı da.

Anladım hocam, ürün satıcısı gaming.gen olduğu için faturalandırma onlar yaptığı için garantiden de gaming.gen sorumlu oluyor, ben 1 ay önce ürünü teknik servise gönderdim ve olumlu ya da olumsuz dönüş alamadım, her aradığımda üst yöneticilerden cevap bekliyoruz onların alacağı aksiyona göre hareket ediyoruz dendi. İşin içinde gaming.gen ile iletişim kurma sorunu ve mağduriyet var ben daha fazla uğraşmak istemedim ve THH gidip dilekçe yazıp sonuç içinde 6-12 ay bekleyecek zamanım olmadığı için kendim bireysel olarak tamir ettirmeyi seçtim.

Ürünü gaming.gen adresine yollayınca değişim ya da onarım talep ediyorsunuz onlarda tutanak tutup ASUS'a gönderiyor ASUS kullanıcı hatası ya da kargo olmuş olabilir diye sorumluluk almıyor ve garanti kapsamından çıkarıyor, onarım içinde ücret talep ediyor bu ücreti gaming.gen ödemesi lazım doğal olarak ürünü satın alan ve sisteme montaj yapıp test edip gönderen firma kendileri, ancak onlarda üzerine sorumluluk almayıp süreci uzatıyor. Maillere dönüş yapılmıyor şikayet. Var üzerinden dönüş yok Instagram DM'den mesajlarınız görüldü durumuna düşüyor. Eğer zamanınız varsa hakkınızı arayın para verip aldığınız ürün Türkiye ekonomisi ve şartları belli kart uzun vadede sorun çıkartabilir o zaman daha büyük arıza olur ve tamamen kullanıcı hatası deyip masrafı artabilir.

Bu durum belki de gerçekten kargodan kaynaklan durum olabilir, benim kargo paketlerimde hasar olmadığı için tutanak tutturmadan teslim aldım ve kutudan bu şekilde çıktı ancak ekran kartı kutusunda hiç darbe vs yoktu ekran kartı kutuda sağlam şekilde duruyordu, bence bu ürün stoklara bu şekilde geldi ve ürünler bu şekilde montaj yapıldı ve gönderim sağlandı, kronik üretim hatası olabilir ya da daha farklı bilemiyorum ancak başına bir iş geldiği belli.

Bu durum belki de gerçekten kargodan kaynaklan durum olabilir, benim kargo paketlerimde hasar olmadığı için tutanak tutturmadan teslim aldım ve kutudan bu şekilde çıktı ancak ekran kartı kutusunda hiç darbe vs yoktu ekran kartı kutuda sağlam şekilde duruyordu, bence bu ürün stoklara bu şekilde geldi ve ürünler bu şekilde montaj yapıldı ve gönderim sağlandı, kronik üretim hatası olabilir ya da daha farklı bilemiyorum ancak başına bir iş geldiği belli.
Evet hocam iç açıcı bir şey değil. Kimse binlerce lira verdiği cihazı ayıplı görmek istemez. İşin komik yanı benim monster laptopum vardı o da sıkıntılıydı ve 3 ay sonra iade ettim. Sorunlar bitmek bilmiyor, bu süreç gerçekten insanın üzerinde psikolojik baskı yaratıp morailinizi bozuyor. Peki hocam siz 600 tl ödediniz garantiye geri mi girdi?

Evet hocam iç açıcı bir şey değil. Kimse binlerce lira verdiği cihazı ayıplı görmek istemez. İşin komik yanı benim Monster laptopum vardı o da sıkıntılıydı ve 3 ay sonra iade ettim. Sorunlar bitmek bilmiyor, bu süreç gerçekten insanın üzerinde psikolojik baskı yaratıp morailinizi bozuyor. Peki hocam siz 600 TL ödediniz garantiye geri mi girdi?

Evet hocam süreç uzuyor ve sinir bozucu hale geliyor, aynen ben ödemeyi yaptım ve dekontu ASUS mail adresine PDF olarak attım onlarda geri dönüş yaptılar muhasebe birimi para gönderiminizi onayladı diye, teknik servise bilgi verildi onarıma başlandı. ASUS'un web sitesinde garanti sorgulama yeri var ürün seri numarasını yazarak bakabiliyoruz orada garanti kapsamı dışında yazıyordu benim sonra tekrar baktığımda garanti süreci tekrar başlamış ve 11.03.2025 tarihine kadar garanti kapsamında olduğu yazıyordu.

Evet hocam süreç uzuyor ve sinir bozucu hale geliyor, aynen ben ödemeyi yaptım ve dekontu ASUS mail adresine PDF olarak attım onlarda geri dönüş yaptılar muhasebe birimi para gönderiminizi onayladı diye, teknik servise bilgi verildi onarıma başlandı. ASUS'un web sitesinde garanti sorgulama yeri var ürün seri numarasını yazarak bakabiliyoruz orada garanti kapsamı dışında yazıyordu benim sonra tekrar baktığımda garanti süreci tekrar başlamış ve 11.03.2025 tarihine kadar garanti kapsamında olduğu yazıyordu.

Hay arkadaş ya insanları nelerle uğraştırıyorlar yazık gerçekten... Hocam çok teşekkürler. Ürün size döndüğünde bana geri bildirim yapar mısınız ben de size yapacağım. Koca Türkiye'de buna denk gelen sadece sen benim galiba. Gerçi ben yabancı bir sitede de gördüm adam yeni aldığı kartı takmış bizimki gibi duruyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı