6700XT için beklemeli miyim?

Öyle kafayı yiyecek bir durum yok bazı oyunlarda yer yer %20 küsurlerde ekran kartını kullanmadığı oluyordu, o da çok az oyunda. 2K alırsa 5600X'e o kadar da gerek yok 3600 de yeterli olur.

Battle field 5 oynuyorum 1080p Ultra RTX açık ekran kartı kullanımı %70 bazen 20'ye düşüyor FPS de 60 70'den 30'a düşüyor Minecraft girdim (orijinal değil) en Max ayarlarda %5 kullanıyor 30 FPS alıyor Valorant'ta 1050 Ti olan arkadaşımdan 30 FPS daha fazla alıyorum

Sadece fiyatı iyi diyelim. 6700XT 1080p de yeri geliyor 5600x ile bile darboğaz oluyor bizzat kendim kullanıyorum. 3600,3500x ile daha fazla darboğaz olur. Bu yüzden 5600x işlemci seçmelisin. 5600x işlemci de B450m s2h anakart ile performanslı çalışmıyor. Oyunlarda 4ghz üzerine çıkmıyor. Yani anakart da değiştirmen gerekecek.
Ana kartı 550 yapacam ve 2k da oynayacağım .1080p için 6600xt seçmiştim ama vazgeçip 6700 de 2k yapmak istedim. 3600 yeterli gibi

Battle field 5 oynuyorum 1080p Ultra RTX açık ekran kartı kullanımı %70 bazen 20'ye düşüyor FPS de 60 70'den 30'a düşüyor Minecraft girdim (orijinal değil) en Max ayarlarda %5 kullanıyor 30 FPS alıyor Valorant'ta 1050 Ti olan arkadaşımdan 30 FPS daha fazla alıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Demek ki düzgün kullanamıyosun.

Şu an tek tek toplamayla da hazır sistemlerde de bulduğum en ucuz RX 6700 XT bu, ama ekran kartı nasıl sıcaklıklarda çalışır bilemem incelemesini bulamadım, ben olsam alırdım eğer beğenmezsem iade ederdim. Belki önce Amazon'dan ekran kartı denk getirmeye ve YouTuber'ların yapacağı hazır sistemlere bakarsan daha iyi bir şey bulabilme ihtimalin var. Yine de sana kalmış.
Zaten daha zaman var almama ama fikir almak istedim

Yeni konular

Geri
Yukarı