6700XT sistem kapandı ve açılmıyor

Kediiiisj

Kilopat
Makaleler
2
RAM
gskill cl 16 3200 mhz ram x2
SSD veya HDD modeli
samsung evo 870 ve 3 tane samsung hard disk
Ekran kartı
asus dual 6700xt
Anakart
asus prime b550mk
İşlemci
r5 5600
Herhangi bir elektrik kesintisi vs bir şey olmadı dün gece oyun oynarken bir anda kapandı ve açılmıyor. Power tuşuna bastığımda hiç tepki yok anakartın ışığı yanıyor sadece kısa devre denedim o da olmadı. Sorun nerede sizce? High Power 600 watt Gold sertifikalı bir PSU.

İşlemci güç beslemesinin etrafında herhangi bir lehim kusması, yanık gibi anormal bir durum var mı? Sistemde undervoltage veya hız aşırtma ayarı varsa BIOS pilini çıkartıp 1-2 dk sonra tekrar takın.

Herhangi bir elektrik kesintisi vs bir şey olmadı dün gece oyun oynarken bir anda kapandı ve açılmıyor. Power tuşuna bastığımda hiç tepki yok anakartın ışığı yanıyor sadece kısa devre denedim o da olmadı. Sorun nerede sizce? High Power 600 watt Gold sertifikalı bir PSU.

Windows kaç ve hangi sürümü kullanıyorsunuz.

Kablo ya da monitörde sorun olabilir mi? Kasa içerisindeki fanlar dönmeye başlıyor mu?

Hiçbir hareket yok sadece anakart ışığı yanıyor.

Windows kaç ve hangi sürümü kullanıyorsunuz.
windows 10

İşlemci güç beslemesinin etrafında herhangi bir lehim kusması, yanık gibi anormal bir durum var mı? Sistemde undervoltage veya hız aşırtma ayarı varsa BIOS pilini çıkartıp 1-2 dk sonra tekrar takın.

Deneyeceğim.

Psu yok olmuş olabilir. Başka psu ile deneyin diyebilirim sadece ama yine de işlemci çevresini ekran kartını ve çevresini kontrol etsen iyi olur ama sanmıyorum PSU günleri high power diye bir markayı da ilk kez duyuyorum.

Geri
Yukarı