6700XT WattMan'dan nasıl korunulur?

qxoryuked

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
XFX RX6700XT 12GB
R5-5600X
DDR4 2X16 32GB RAM
ASUS PRİME B450 MK II
FSP HYDRO 750W +80
ZOKO Melody 4x Fan
(15k)
Yeni bir sistem aldım ve bu benim ilk AMD sistemim ama AMD'lerde bir yerde gördüm kronik WattMan hatası varmış. Bundan nasıl korunabilirim ve ekran kartım bozulabilir mi? Detaylı anlatırsanız sevinirim.

6700XT.
R5 5600X.
16x1 3200 RAM.
B450 mk II.
FSP Hydro 700 +80p PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir sistem aldım ve bu benim ilk AMD sistemim ama AMD'lerde bir yerde gördüm kronik WattMan hatası varmış. Bundan nasıl korunabilirim ve ekran kartım bozulabilir mi? Detaylı anlatırsanız sevinirim.

6700XT.
R5 5600X.
16x1 3200 RAM.
B450 mk II.
FSP Hydro 700 +80p PSU.
Ekran kartının mhz değerini olması gerekenden yukarı çekmemelisin.

Sistem bileşenlerinizi dengeli tutarsanız, fütursuzca karta overclock yapmazsanız böyle bir sıkıntı ile karşılaşmazsınız. WattMan bir hata değil uyarıdır. RX 500 serisinde sıkça görülmüştür. RX 6000, RX 7000 serisi kartlarda nadiren rastlanır ve çözümü bulunuyor.

Bu kronik sorunlar aslında fabrikasyon sürecini hatalı şekilde geçirmiş kartlardır ve eğer sizde art arda hata vermediyse oyunlarda siyah ekrana düşmüyorsa sorun yoktur.

Whatman arkadaşların dediği gibi bir hata değildir uyarıdır ve bunu sadece GPU'dan dolayı da vermez sistemin beklenmedik şekilde kapanır, CPU OC yaparsın sistem çöker, RAM'e OC yaparsın sistem çöker ve PC'yi tekrar açtığında bu whatman bildirimi gelir oda sistemi fabrika verilerine çevirmek anlamına geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı