WattMan'dan dolayı ekran kartı iade etmek

WattMann hatası genelde stabil olmayan enerjiden kaynaklanıyor. Geçmiş konularınız da oturduğunuz evde topraklama olmamasından bahsetmişsiniz. Klavyeden elektirik çarpmasından bahsetmişsiniz. Bu durumların ana nedeni topraklama olmaması. Muhtemelen WattMann hatasını bilgisayarı bağladığınız şebeke enerjisinin stabil olmamasından ve PSU'nun bunu tölere edememesinden alıyorsunuz. CoinWhile sesine denk gelmeyeceğiniz ekran kartı parmakla gösterilecek kadar az maalesef. Her birinde birazda olsa bulunuyor. Kiminde rahatsız edecek kadar kiminde ise duyulması zor olacak kadar var.
O zaman garantide adam akıllı bir şey çıkarmayacak boşuna uğraşmış olacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye vermeden önce PSU modelini bizimle paylaşın. Ayrıca topraklama sisteminin olduğu stabil olan bir şebeke elektriği ile sistemi biraz çalıştırıp denemenizi öneririm.
Ryzen 5 5600 Msi B550 Tomahawk Asus Dual Rx6600xt Curcial Ballistix 8x2 3200mhz Silicon Power Us70 1tb Kioxia Exceria 500gb Gamepower Warcry Kasa Msi Mag a650bn psu Msi Mag Coreliquid 360r V2 tam sistemim

Benim RX590 kartım bu hatayı veriyordu; ilk kez servise verdiğimde sorun devam etti, ikinci kez verdiğimde kart değişime gitti ancak yeni gelen kart da aynı sorunu verdi. En son çareyi satmakta buldum, paramla bu kadar rezil olduğum başka bir ürün almamıştım doğrusu. Sonra Nvidia kart alıp çatır çatır kullanmıştım, derecesi 70'i dahi geçmiyordu; AMD olan ise ilk dakikalardan 85'i bulup sistemi kapatıyordu.

6000 serisin de WattMan sorunu var mı? Ben de 1 ay önce 6600 aldım ama şuan sistemim de bir sorun yok.
WattMan hatası her zaman donanım kaynaklı olmuyor. AMD kartlar biraz daha hassaslar. Eğer evinizdeki elektrik stabil değilse veya bilgisayarınızda saçma sapan virüslü dosyalar varsa bunlar bile Wattman hatasını tetikleyebiliyor. Yani AMD kartınız varsa sisteme daha iyi bakmak gerek.

WattMan hatasının elektrikle ilgisi yok
Tamamen AMD'nin sürücü kaynaklı sorunları ve beceriksizliği.

Dandik PSU kullanıyorken WattMan hataları alıyordum, PSU değişince bu sorunlar ortadan kalktı. Yani stabil olmayan elektrik bile bu sorunu tetikleyebiliyor. Her zaman değil, ama ihtimal dahilinde.

Ryzen 5 5600 Msi B550 Tomahawk Asus Dual Rx6600xt Curcial Ballistix 8x2 3200mhz Silicon Power Us70 1tb Kioxia Exceria 500gb Gamepower Warcry Kasa Msi Mag a650bn psu Msi Mag Coreliquid 360r V2 tam sistemim
PSU normal kullanılabilir modellerden. Siz sistemi mümkün mertebe topraklaması olan bir şebeke elektriği ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı