670TL'ye geçinebiliyorum diyen vatandaş

Arkadaşlar gruba atti onlarda başka bir forumda görmüşler, bende sizinle paylaşmak istedim, hani böyle yorum yapacak bir şey de bulamıyorum çok. Bunlar oy mu kullanıyorlar yani şimdi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
4:30'da çıkıyor kahramanımız.

Ben 14 yıllık hayatımda şu amca 70 yaşında desek, bu amcadan daha çok şey öğrendiğimi düşünüyorum. Hayatında sinema, tiyatroya kaç kere gitti acaba, 50 yaşından sonra hangi aktivitelere katıldı, acaba haftalık ne kadar et alabilyor. Maalesef insanımız hayatta kalmayı yaşamak zannediyor. :(
670 liraya açıkçası hayatta kalması bile zor. Yani nasıl yapıyorsa bizede söylesin ben de çok isterim 670 TL ile geçinmeye. Kısacası 6000tl fakirlik sınırı neden bahsediyorsun güzel amcacım benim?

670 TL ile geçinebiliyorum diyen birinin saçmalığıyla, 65 yaş üstü oy vermesin diyenlerin saçmalığı birbirine eşittir.

Saygın sıfır diyeceğim ama saygıyı insan gösterir... Yaşça kendisinden büyük insana örtülü hakaret etmek ya terbiyesizlerin işidir ya da insan olmayanların...
Tatava yapma sana mı soracam kime saygı göstereceğimi? 670 lira ile geçindiğini iddia edip insan aklına hakaret eden birine saygı maygı duymam. Ayrıca "fotosentez ile yaşamaya başladı" cümlesinin neresi hakaret 670 lira ile geçinmek için gerçekten fotosentez yapmak lazım!

Tatava yapma sana mı soracağım kime saygı göstereceği mi? 670 lira ile geçindiğini iddia edip insan aklına hakaret eden birine saygı maygı duymam. Ayrıca "fotosentez ile yaşamaya başladı" cümlesinin neresi hakaret 670 lira ile geçinmek için gerçekten fotosentez yapmak lazım!

Bu sözlerinden önce senin saygı standartlarını öğrenmen gerekiyor... Artık o kadar sınırı aşmışsın ki yaşlı birine, hayata güzel bakmak isteyen birine " fotosentez ile yaşamaya başladı " demek sana normal geliyor... Şimdi birisi senin annene ve babana fotosentezle yaşıyorlar dese sinirlenmiyorsan ve seni de fotosentezle yetiştirmişler demelerine sinirlenmiyorsan senin için sorun olmayabilir... Ama ben insanları aşalayıcı tavır ve telkinlere ve de kelimelere karşı olan biriyim... O yaşlı adam da bir baba ve dede... Belki de kalbi çok temiz biri... Ailen sana hiç mi adab usul ve terbiye vermedi... Hani diyeceğim şudur ki ahırda bile inekler birbirine saygılıyken sen nerede yetiştin... Rabbimden dilerim ki sende inşallah bir gün 670 ' liraya muhtaç kalırsın ve de nasıl geçineceğini ince ince hesaplarsın... Bakarsın para bile artırırsın belki de...

Intel + googıl + envidya + mikrosoft gardaşlığı ve yandeks dostluğu adına...
Saygılarr. R. Rrr.

Bu sözlerinden önce senin saygı standartlarını öğrenmen gerekiyor... Artık o kadar sınırı aşmışsın ki yaşlı birine, hayata güzel bakmak isteyen birine " fotosentez ile yaşamaya başladı " demek sana normal geliyor... Şimdi birisi senin annene ve babana fotosentezle yaşıyorlar dese sinirlenmiyorsan ve seni de fotosentezle yetiştirmişler demelerine sinirlenmiyorsan senin için sorun olmayabilir... Ama ben insanları aşalayıcı tavır ve telkinlere ve de kelimelere karşı olan biriyim... O yaşlı adam da bir baba ve dede... Belki de kalbi çok temiz biri... Ailen sana hiç mi adab usul ve terbiye vermedi... Hani diyeceğim şudur ki ahırda bile inekler birbirine saygılıyken sen nerede yetiştin... Rabbimden dilerim ki sende inşallah bir gün 670 ' liraya muhtaç kalırsın ve de nasıl geçineceğini ince ince hesaplarsın... Bakarsın para bile artırırsın belki de...

Intel + googıl + envidya + mikrosoft gardaşlığı ve yandeks dostluğu adına...
Saygılarr. R. Rrr.

"670 ' liraya muhtaç kalırsın ve de nasıl geçineceğini ince ince hesaplarsın... Bakarsın para bile artırırsın belki de..." Şu lafı kurabilen birine tek lafım torbacını değiştir olur. Kafan mı güzel senin? 670 lira ile nasıl geçiniyim geçen ay zaten 358 TL fatura + 60 TL apartman aidatı ödemişim. Bugün 1 KG beyaz peynir almaya kalksan 27 lira ile 30 lira arasında fiyatı ekmek 1.25 TL. İnşallah sen 670 liraya muhtaç olursun o zaman görürüm seni.
" Ama ben insanları aşalayıcı tavır ve telkinlere ve de kelimelere karşı olan biriyim " demişsin bir de Allah'tan karşısın iletinde bana saydırmaktan geri kalmamışsın hani saygı! Duyarını git az öte kas.

Son düzenleme:
Saygın sıfır diyeceğim ama saygıyı insan gösterir... Yaşça kendisinden büyük insana örtülü hakaret etmek ya terbiyesizlerin işidir ya da insan olmayanların...

Beden yaşına değil de akıl yaşına göre tavır almak daha doğru.

Geri
Yukarı