İşsizim ve memnunum diyen vatandaş

Kariyer.net'e falan bakıyorum, daha ilan yeni açılmasına rağmen en az 50 başvuru çoktan yapılmış oluyor. Herkes iş aradığı için kimse iş bulamıyor, işe aldıkları elemanda çok yüksek ihtimal işverenin kendi çıkarlarına daha uygun olduğu için alınmış oluyor genellikle. İşe girdikten bir süre sonra da kendini geliştirme imkanın pek fazla kalmıyor, Türkiye'de iş konusunda da en şikayetçi olduğum şeylerden bir tanesi, bir işe girdin mi çoğunlukla 2-3 yıl sonra 65 yaşına kadar nasıl bir hayata sahip olacağın aşağı yukarı belli oluyor.
Haklısın kardeşim. 12 saat çalıştıktan sonra bir de kendini mi geliştirecen? Evet ama yapacak bir şey yok biz Türkiye'yiz. Ortadoğu'da ortadoğulu bir devletiz. Melesef asla bir İsviçre olmayacağız. IQ seviyemiz asla yüksek olmayacak asla gelişmiş ve modern bir toplum olamayacağız. Neysek oyuz malesef. Ben bunun 100 yıl 150 yıl 200 yıl sonra da değişeceğini düşünmüyorum. Ama Atatürk'ün dediği Türk milleti çalışkandır, zekidir. Doğru bir şeydir. En değerli madenler tonlarca kömürün arasından çıkıyor. Bu zor coğrafya aramızdan Avrupa'dan asla çıkmayacak insanları çıkarabiliyor. Onun için diyorum. Kendinizi kurtarın. Şikayet etmek bir şeyi değiştirmez. Toplum neyse yöneticileri de odur. Bugün Türkiye'nin başına CHP'de İyi Parti'de gelse sonu AKP gibidir. Toplum değişmeden yöneticilerin mucizeler yaratacağına inanıyorsanız bilmiyorum. Değişsen tek şey hortumların bağlanacağı kişiler olur. Okuyun gençler kanınızın son damlasına kadar savaşın ve kurtarın kendinizi. Kendinizi kurtardıktan sonra isterseniz her gün tükürün bu milletin suratına size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı