6800 XT sistem iyi midir?

Kararsız olmaya gerek yok. Şu an yeni konu açıp kasa PSU tavsiyesi isteseniz muhtemelen bunları önerecekler. Kasa olarak bunu da düşünebilirsiniz.

tamamdır teşekkürler anakartta yükseltme yapılabilir mi? Yükseltmeye gerek var mı? gerek yoksa işlemci soğutucu alacağım 120mm düşünüyorum yeterli bence zaten 2k da oynayacağım

tamamdır teşekkürler anakartta yükseltme yapılabilir mi? Yükseltmeye gerek var mı? gerek yoksa işlemci soğutucu alacağım 120mm düşünüyorum yeterli bence zaten 2k da oynayacağım
Anakart yeterli. 120mm sıvı soğutma almayın. Kule tipi soğutucu yeterli 5600'e.

Kararsız olmaya gerek yok. Şu an yeni konu açıp kasa PSU tavsiyesi isteseniz muhtemelen bunları önerecekler. Kasa olarak bunu da düşünebilirsiniz.

Bu kasayı (orta-üst ve üzeri segment sistemler için) önermiyorum çünkü SE modelinin iç yapı olarak düz Nova Mesh ile hiç alakası yok, daha dar ve daha kötü. Deep Cool'un modelleri daha geniş ve rahat.

Attığı kasa piyasadaki bütün ekran kartları sığabiliyor diye biliyorum Power konusu için pek gerek olmuyor RAM'i onlarla değiştirebilir.

Tamamdır teşekkürler anakartta yükseltme yapılabilir mi? Yükseltmeye gerek var mı? Gerek yoksa işlemci soğutucu alacağım 120mm düşünüyorum yeterli bence zaten 2K da oynayacağım.

Anakartı da değiştirebilirsin ama her şeyleri aynı sadece RGB destekliyor ve daha şık.

Bu kasayı (orta-üst ve üzeri segment sistemler için) önermiyorum çünkü SE modelinin iç yapı olarak düz nova mesh ile hiç alakası yok, daha dar ve daha kötü. Deep Cool'un modelleri daha geniş ve rahat.

CC560 modeli USB 2.0 ve radyatör desteği de var herhalde *Akakçe'de* öyle yazıyor ve toz filtreside var.

Son düzenleme:

İkinci el 6800 XT almayı düşünüyorum sistemde değişilmesi gereken parçalar var mı? Anakartı giriş seviyesi tutmak istiyorum çünkü bütçem tahmini monitör hariç 20-25k civarı bir bütçem var 5600 şu an elimde var ilk defa sistem topluyorum önerilerinizi bekliyorum.

Hocam yalnız soğutucu şart oldu bu yaz aylarında aynı işlemciyle şu an 90 derece oynuyorum stok fanla bir SE 214XT ya da onunla aynı paraya ve daha iyisi gel burada SE 224XTS alabilirsiniz.

Sıvı soğutma bana göre her zaman iyi eğer benim gibi Antalya tarzı sıcak şehirlerde yaşıyor isen.

Dediğim gibi sıvı soğutmaların hepsi iyi olmuyor hava soğutmalı daha F/P ve güçlü oluyor benim işlemcim 90 derece 1klık hava soğutma aldım aynısı kuzenimde var yük altında 60'ı geçmiyor yetmezmi.

RX 5600 XT serisinde vardı WattMan sorunu ama RX 6600 XT serisinde yok.

WattMan sistemin diğer parçaları yüzünden oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı