6800XT vs RTX 3070

• Konuyu başlatan vKai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 825

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Öncelikle merhaba. Tabii ki biliyorum 2 kart eş değer değil 3080 ile 6800XT karşılaştırıldığını biliyorum ama günümüz Türkiye'sinde fiyat farklarına göre karşılaştırmak daha mantıklı geliyor şahsen. Şimdi sorum şu bütçem maksimum 20k ekran kartı eksiğim var. 5600X işlemcili güzel bir sistem dizdim bir kart eksiğim var. Stokların 22-23 yılları arasında düzeleceği tahmin ediliyor ben yeni sistemimde 1050 Ti ile idare ediyorum 2 sene beklemek istemiyorum açıkcası. Şimdi RTX 3080 bulmak zaten şans işi sarı siteden almak istemiyorum üstüme faturalı kafam rahat olmasını istiyorum. 6800XT ile 3070 aynı fiyat bandında satılıyor, özellik olarak eşit olsalar 1 saniye düşünmeden 6800XT alırdım ama kafamda deli gibi DLSS ve güncelleme soruları dolaşıyor, bir yandan da Mayıs'ta çıkacak 3070 Ti modeli göz kırpıyor. Aşırı arada kaldım. Siz olsanız hangisini alırdınız? Fiyatları aynı sadece kart özelliklerine göre seçim yapın lütfen 3070-3070 TI-6800XT. Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
NOT: 2K genel kullanım oyun ağırlıklı kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi 6800XT 3080 rakibi. DLSS güzel ama her oyunda yok henüz. AMD tarafı da getirecektir böyle bir şey.

Bence RTX 3070 alın çok iyi özellikleri var. RT açık olduğu zaman çoğu zaman 6800 ile eşit FPS veriyor DLSS ile daha fazla FPS veriyor. NVIDIA Broadcast sayesinde çok güzel özelliklere sahip.

MSI Radeon RX 6800 XT Gaming X Trio modelini alacağım nasıldır model piyasa da tek bu model var zaten ama aklıma takılan şey 3070 Ti nasıl olacağı ve AMD'nin güncelleme sorununu çözüp çözemediği açıkcası NVIDIA fanboyuyum ama fazladan 6-7k verecek kadar aptal değilim.

AMD güncelleme sorunlarını büyük oranda çözdü, Gaming X Trio modeli piyasadaki en başarılı soğutmalardan birine sahip.

Geri
Yukarı