7.000 TL'ye kadar 24 inç monitör önerisi

697548

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. Monitörümü yenilemek istiyorum. 7K bütçem var. 24 inç bir monitör alacağım.
Siz hangi monitörü önerirsiniz ve neden?
Veya önerebileceğiniz başka bir monitör var mı?
NVIDIA ekran kartı ve AMD işlemciyle beraber kullanacağım.
23.8, 24,5 inç monitörlerin 24 inçten farkı ne?
Hissedilecek bir fark söz konusu mu?

Arkadaşlar merhaba. Monitörümü yenilemek istiyorum. 7K bütçem var. 24 inç bir monitör alacağım.
Siz hangi monitörü önerirsiniz ve neden?
Veya önerebileceğiniz başka bir monitör var mı?
NVIDIA ekran kartı ve AMD işlemciyle beraber kullanacağım.
23.8, 24,5 inç monitörlerin 24 inçten farkı ne?
Hissedilecek bir fark söz konusu mu?
Boyut farkı var sadece hocam ama eğer çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 240hz yerine 165hz alıp renkleri daha kaliteli sunacak bir monitör tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Hatta 500TL farka 2K monitör dahi mevcut ki dizi film ve hikayeli oyun oynarken daha net görüntü kalitesi alabilirsiniz.

Ayrıca 170Hz olduğu için FPS oyunlarında da normal bir kullanıcıyı üzmez.

24G2ZE ile 24G2ZU aynı monitör. U olanda 2x2W hoparlör, pivot özelliği, asansör sistemi ve USB Hub var. E olanda ise bunlar yok.
Hocam monitörler hakkında pek bir bilgim yok kusura bakmayın lütfen.
Pivot özelliği, asansör sistemi ve USB Hub ne anlama geliyor ?

Boyut farkı var sadece hocam ama eğer çok rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 240hz yerine 165hz alıp renkleri daha kaliteli sunacak bir monitör tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Hatta 500TL farka 2K monitör dahi mevcut ki dizi film ve hikayeli oyun oynarken daha net görüntü kalitesi alabilirsiniz.

Ayrıca 170Hz olduğu için FPS oyunlarında da normal bir kullanıcıyı üzmez.
Valorant,CS-GO,Rdr2 gibi oyunlar için 27 inç nasıldır hocam?

Pivot özelliği, asansör sistemi ve USB Hub ne anlama geliyor?
Pivot;

1702582855558.png

Asansör sistemi de monitörü yukarı aşağı oynatarak yükseklik ayarı yapabilmene olanak sağlıyor.

USB Hub da bildiğin USB işte. Monitörde USB portları var, oraya USB bağlantılı ürünlerini takabiliyorsun.

Pivot özelliği, asansör sistemi ve USB Hub ne anlama geliyor?

Valorant, CS:GO, RDR2 gibi oyunlar için 27 inç nasıldır hocam?

27'inç yıllardır kullanıyorum E-sporcu Xantares gibi monitörün içine girmiyorsanız hiçbir fark hissetmezsiniz 24 inç olanla. Hatta ben biraz geriye yaslanarak oynarım o yüzden 24 inc fazla küçük geliyor. 27'inç candır alabiliyorsanız attığımı alın hem 2K ileriye dönük almış olursunuz.

Pivot;

Eki Görüntüle 2053030

Asansör sistemi de monitörü yukarı aşağı oynatarak yükseklik ayarı yapabilmene olanak sağlıyor.

USB Hub da bildiğin USB işte. Monitörde USB portları var, oraya USB bağlantılı ürünlerini takabiliyorsun.
Anladım hocam çok çok teşekkür ederim. 24G2ZU tercih edeceğim sanırım. Asansör sistemine ihtiyaç duyacağım gibi.

Kelimenin tam anlamıyla berbat bir monitör. Hem SDR parlaklığı inanılmaz düşük, hem de renk gamutu inanılmaz zayıf. Talihsiz bir öneri.

Geri
Yukarı