7.1 kulaklık için 7.1 ses kartı şart mı?

lTheMachine

Hectopat
Daha fazla  
Beyler öncelikle 7.1 kulaklık kullanmam için anakart ta 7.1 olması şart mı? Yada 7.1 ses Kartı mı olması lazım? Benim anakartta 7.1çıkış yok. Ses kartıda almadım. Kulaklık sorun Yapar mı ? Toplama pc yapmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB destekli Surround kulaklıklarda 7.1 destekli ses kartına gerek yok. Surround jak girişli modellerde kulaklıkla beraber USB dönüştürücü de geldiğinden dolayı bu modellerin çoğunluğunda da gerek yok. Ama USB dönüştürücü yoksa ya da kulaklık USB değil, Surround jak girişli ise 7.1 destekli ses kartı gerekebilir.

Şimdi öncelikle ses kartı şöyle bir şey.

cc871.jpg

Bazı kulaklıklarda ses ufak bir ses kartı ile USB dönüştürülerek sanal 5.1 veya 7.1 dönüştürülür.

Fakat aşadığa örnek olarak görünen Speedlink Medusa 5.1 kulaklık, ses kartı için her bir kanal ayrı ayrı çıkış verilmiş. İşte bu gibi durumlarda ses kartı gerekebilir.

speedlink_medusa_51_progamer.jpg

USB destekli Surround kulaklıklarda 7.1 destekli ses kartına gerek yok. Surround jak girişli modellerde kulaklıkla beraber USB dönüştürücü de geldiğinden dolayı bu modellerin çoğunluğunda da gerek yok. Ama USB dönüştürücü yoksa ya da kulaklık USB değil, Surround jak girişli ise 7.1 destekli ses kartı gerekebilir.

Bende SteelSeries Artics 3 var ona gerek oluyor mu?

Geri
Yukarı