7.1 Ses En İyisi Mi?

• Konuyu başlatan Exinie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 60
  • Görüntüleme 10B

Exinie

Kilopat
Arkadaşlar sürücü ayarlarında gezinirken "7.1 Hoparlör" ayarı ile karşılaştım, kulaklığın 7.1 ayarını desteklediğini sanmıyorum A50 kulaklığı tahminimce sanal 7.1 oluyor.

7.1 hepsinden daha mı kaliteli?
7.1 tam olarak nasıl, ne yapıyor?

Adsız.png

Aynı şekilde CS:GO gibi oyunlardada Unlost, RİP ve birçok professiyonel oyuncu stereo kullanıyor. Hatta 7.1 kullanan professiyonel oyuncu yok.
Onların taktığı kulaklıkların kaliteli olduğunu falan mı düşünüyorsun. MSI, ASUS gibi markaların iyi olduğunu falan? Sennheiser HD 820 High End Kulak Üstü Kulaklık Fiyatı Bunu takanını görmedim. Gerçek 7.1 var kulaklıklarda. Ama hepsinde yok. Olmayanlar ne yapsın mecbur Streo kullanıyor.

Onların taktığı kulaklıkların kaliteli olduğunu falan mı düşünüyorsun. MSI, ASUS gibi markaların iyi olduğunu falan? Sennheiser HD 820 High End Kulak Üstü Kulaklık Fiyatı bunu takanını görmedim. Gerçek 7.1 var kulaklıklarda. Ama hepsinde yok. Olmayanlar ne yapsın mecbur streo kullanıyor.

Alt tarafı oyun oynuyorlar böyle ahım şahım şeylere ihtiyaçları yok. MSI, ASUS gibi markaların iyi olduğunu düşünüyorum tabii ki. Attığın kulaklığı bırak Türkiye şartlarında birinin almasını Amerika'daki birinin alması bile gereksiz aşırı pahalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
boş yapmışsın
aşırı pahalı.
Sana göre pahalı güzel kardeşim. 3-4 bin liraya kadar yine güzel örnekler var. Fakat abuk subuk markalarda değil. İşi kulaklık üretmek olan adamlardan alırsan var. Üstüne oyuncu kulaklığı yazılan abuk subuk şeylere yapışıyor millet sonra 7.1 kulaklıklarda yok diyor. Sen boş yapmışsın ben onu düzelttim.
MSI, ASUS gibi markaların iyi olduğunu düşünüyorum tabiki.
Tamam sen böyle devam et, ama böyle devam ettikçe 7.1 diye bir şey yok demeye devam edersin.

Sana göre pahalı güzel kardeşim. 3-4 bin liraya kadar yine güzel örnekler var. Fakat abuk subuk markalarda değil. İşi kulaklık üretmek olan adamlardan alırsan var. Üstüne oyuncu kulaklığı yazılan abuk subuk şeylere yapışıyor millet sonra 7.1 kulaklıklarda yok diyor. Sen boş yapmışsın ben onu düzelttim.
Günümüz oyunları için (ki ileride değişiceğini sanmıyorum) 1.000TL bandında bir kulaklıktan fazlası gereksiz. Hepsinde aynı şeyi duyuyosun zaten. Mesela CS:GO'da 1.000TL'lik bir kulaklık ile T Base'den Long'u duyarken 3-4 bin liralık kulaklıklarla CT'yi duymazsın. E günümüz Türkiye'sinde zaten herşey pahalı olduğu için 1.000TL'lik bir kulaklık fazlasıyla yetiyorken neden adamlar gidip 3-4 bin liraya kulaklık alsın?

Günümüz oyunları için (ki ileride değişiceğini sanmıyorum) 1.000TL bandında bir kulaklıktan fazlası gereksiz. Hepsinde aynı şeyi duyuyosun zaten. Mesela CS:GO'da 1.000TL'lik bir kulaklık ile T Base'den Long'u duyarken 3-4 bin liralık kulaklıklarla CT'yi duymazsın. E günümüz Türkiye'sinde zaten herşey pahalı olduğu için 1.000TL'lik bir kulaklık fazlasıyla yetiyorken neden adamlar gidip 3-4 bin liraya kulaklık alsın?
Kardeşim deneyimledin mi hiç high-end bir kulaklık? Zaten mevzu alınabilirlik, oyun şu bu değil. Diyorsun ki "7.1 kulaklıklarda bence yok." bence de demiyorsun hatta direkt yok demişsin. Şu an konuşulan nokta bu. Yani kullanmadığın şeyde 7.1 olup olmadığına nasıl bu kadar kesin karar verebiliyorsun ben onu anlamadım.

Gerçek 7.1 kulaklık yokki daha iyi ses deneyimi sunsun.
Gerçek 7.1 kulaklık varsa link atarmısın?
Fark ettiysen başta yok demişim ama yorumumun devamında varsa göster öğrenelim anlamında link istemişim. Ayrıca ben 7.1 olup olmadığına takmadım.
Onların taktığı kulaklıkların kaliteli olduğunu falan mı düşünüyorsun.
MSI, ASUS gibi markaların iyi olduğunu falan?
Bu laflarına taktım. Onların taktığı kulaklıklar yaptıkları iş icabı yeterince uygun ve kaliteli. MSI, ASUS gibi markaların kulaklıklarıda oyun için gayet yeterli ve kaliteli. Ha sen gelip desen professiyonal müzik yapıyorum o zaman tabiki senin için 1.000TL bandındaki kulaklıklar kötü olur. Gidip bana 13.000TL'lik kulaklık atıp bunu kullananı görmedim diyorsun. E tabi görmessin gereksiz çünkü.

G930 ve G533 ile gayet iyi bir 7.1 performansı alıyorum. HyperX direkt Çin üretimi olan bir kulaklığın üzerine marka etiketi basılarak satılan bir kulaklık (Takstar 82). Sırf bunu kullanıp sanal 7.1 Streo'dan kötü demek saçmalık.

Son düzenleme:
Gerçek 7.1 kulaklık yok ki daha iyi ses deneyimi sunsun. Oyunlarda özellikle 7.1 çok kötü bence. Gerçek 7.1 kulaklık varsa link atar mısın? Bir ara çok bakmıştım bulamamıştım.
Daha niceleri var. Yeter ki bütçe elverişli olsun.
Ayrıca 7.1 teknolojisini araştırmanı tavsiye ederim. Stereo'dan kat kat iyi ses deneyimi sunuyor, deneyimleme şansım oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı