7-10 bin TL ekran kartı önerisi

DLSS ve fg açıldığı zaman 3070 Ti geçebilen bir kart 3070 Ti DLSS açtığı zaman 4060'ı geçiyor yine ve Low-med dencek bir sistem olduğu için de burada 1. sırada tutulması gereken şey performans bence güç tüketimi 2. sırada kalıyor tabii ki burada seçimi yapacak kişi konu sahibi fakat ben 3070 Ti seçerdim halihazırda PSU yeterli darboğaz açısından minimal bir darboğaz var bence bir sorun yok daha düşük TDP için ciddi bir FPS'den vazgeçmem ben.

5500 ile 3080 kullanmış birisi olarak açıkçası bu mesaja güldüm drop yaşanmıyor ve neden diğer önerim hakkında bir şey yazmıyorsun :)

3070 Ti için her yerde 600W söyleniyor sadece tpu sitesi için geçerli değil dostum.
1080pde o kart ile o işlemci kullanılamaz %1 değeri 0 fps olur sürekli. 4kda sorun olmsz 2k da bile tekler.
Arkadaş ikinci el almak istediğinide söylememiş ve işlemci değişeceğini de psu değişmek istediğinide öneri dışına çıkmayın.

Drop yiyerek oyun mü oynasın dostum 6800XT çok güçlü bir kart. 5500 dediğin işlemci 3600 gücünde. İşlemci 5800x3d ya da am5 olmadan 1080p rahat kullanamaz en kötü 5600x ile işlemciye oc yapmalı bir nebze kurtarır.
Buna benim de gülesim geldi. Drop dediğimiz ekran kartını değiştirerek olmaz. Örnek olarak şu an elimde r5 2600 ile rx 5500xt var. 3070 ile genel olarak aynı fps değerlerini veriyor. Yani öyle dediğin gibi bir drop var mıydı acaba dünyada? Bir de 3070ti alınsın diyen arkadaşlar varsa 2. elde 6800XT şu an çok daha kelepire gidiyor. 6800XT kaçmadan almanızı tavsiye ederim.

1080P'de o kart ile o işlemci kullanılamaz %1 değeri 0 FPS olur sürekli. 4K'da sorun olmsz 2K da bile tekler.
Arkadaş ikinci el almak istediğini de söylememiş ve işlemci değişeceğini de PSU değişmek istediğini de öneri dışına çıkmayın.

Peki dostum bildiğin daha iyidir kesin tecrübelerim yanlış benim :)

DLSS ve fg açıldığı zaman 3070 Ti geçebilen bir kart 3070 Ti DLSS açtığı zaman 4060'ı geçiyor yine ve Low-med dencek bir sistem olduğu için de burada 1. sırada tutulması gereken şey performans bence güç tüketimi 2. sırada kalıyor tabii ki burada seçimi yapacak kişi konu sahibi fakat ben 3070 Ti seçerdim halihazırda PSU yeterli darboğaz açısından minimal bir darboğaz var bence bir sorun yok daha düşük TDP için ciddi bir FPS'den vazgeçmem ben.

5500 ile 3080 kullanmış birisi olarak açıkçası bu mesaja güldüm drop yaşanmıyor ve neden diğer önerim hakkında bir şey yazmıyorsun :)

3070 Ti için her yerde 600W söyleniyor sadece tpu sitesi için geçerli değil dostum.
Dediğin doğru ama benim söylemiş olduğum bilgi de yabana atılacak bilgi değil. 12v 548w gibi 600w bir PSU ele alınırsa direkt kapatacağından tam olarak 650 denilmesi lazım aslında.

Buna benim de gülesim geldi. Drop dediğimiz ekran kartını değiştirerek olmaz. Örnek olarak şu an elimde r5 2600 ile rx 5500xt var. 3070 ile genel olarak aynı fps değerlerini veriyor. Yani öyle dediğin gibi bir drop var mıydı acaba dünyada? Bir de 3070ti alınsın diyen arkadaşlar varsa 2. elde 6800XT şu an çok daha kelepire gidiyor. 6800XT kaçmadan almanızı tavsiye ederim.
5500XT mi 3070 ile aynı fps veriyor? 3050den bile fark yiyor o kart.

Dediğin doğru ama benim söylemiş olduğum bilgi de yabana atılacak bilgi değil. 12v 548W gibi 600W bir PSU ele alınırsa direkt kapatacağından tam olarak 650 denilmesi lazım aslında.

O biraz da PSU'nun kalitesine bağlı ama değindiğiniz konu cidden güzel çok ele alınmayan bir şey hatta bana da yeni bir bilgi oldu denebilir yine işte arkadaşın insiyatifine kalmış bir şey ben kendi açımdan baktım konuya ben 3 fazla olsun kırmızı olsun mantığıyla 3080 aldım performans için.

Peki dostum bildiğin daha iyidir kesin tecrübelerim yanlış benim :)
AAA oyunlarda sadece fps kaybı olur işlemci tabanlı oyunlarda drop vs yaşanır. O işlemci o kartı besleyemez ki zaten 1080pde.

Detay olarak r5 2600 ile kullanıldığında dediğimi okumuyorsun ama?
2600 zaten 3050 veya 5500XT besler onlar 6800XT ile aynı sınıfın kartı bile olamaz. 3080i yeri geldiğinde geçen bir kart 6800XT ne saçma bir örnek.

AAA oyunlarda sadece fps kaybı olur işlemci tabanlı oyunlarda drop vs yaşanır. O işlemci o kartı besleyemez ki zaten 1080pde.

2600 zaten 3050 veya 5500XT besler onlar 6800XT ile aynı sınıfın kartı bile olamaz. 3080i yeri geldiğinde geçen bir kart 6800XT ne saçma bir örnek.
Dediğim gibi okumuyorsun. Taaruz tüfeği gibisin maşallah. Tamam sen haklısın.

Geri
Yukarı