7 bin TL'ye RTX 3070 almak mı RTX4000 serisini beklemek mi mantıklı?

Bütçe
7000-9000 TL

Mahirdgr

Hectopat
Selamünaleyküm, malumunuz madencilik bitti gibi duruyor hâli ile 2. el RTX 3070 7K RTX 3080 8-9k babında bulunabiliyor. PC toplayacağım, bu fiyatta almak mantıklı mı? Fiyatlar daha fazla düşer mi? RTX 4000 serisi çıkacağı zaman RTX 3000 serisinin 2. Elinde fiyatlarda bir etkisi olur mu? İlk etapta tepe modeller satışa çıkacağı için piyasaya ne denli etkisi olabilir? Beklerken madencilikte bir gelişme yaşanırsa fiyatlar geri yükselebilir sizce bu riski almak mantıklı mı? Ama aynı zamanda stok eritmek için RTX 3000 serisinde sıfır fiyatı düşüşü yaşanır mı?
Değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler ☺️

Son düzenleme:
RTX 4090 1600 dolardan piyasaya sürülecek istersen bekle alabileceksen tabi 4000 seriside bu fiyatlara yakın olacak gibi duruyor.
RTX 4000 serisi almamam bütçem 7 9k arası.

O bütçeler arasında RTX 4000 serisi alamazsın.
Almak için değil dikkatli dikkatli okursanız RTX 3000 için fiyatta düşüş olur mu

3000 serileri çıkmaya yakın bende beklemiştim. Hayal kırıklığına uğramıştım. Fiyat olarak :)
ama işte o zaman madencilik tavan yapmıştı şimdi tam tersi

İmkan varsa RTX 4000 serisi her türlü daha iyi olacak gibi görünüyor.
Maalesef o kadar bütçe yok . Sorum kısaca RTX 3000 şimdi almalı mıyım? Yoksa RTX 4000 serisi geldiğinde 2. Elde düşüş olur mu ?

8-9 bin liralık 3080'den pek bir şey bekleme bence. (Mining ile eskitilmiştir muhtelemen) Zaten fiyatlar şu an stok eritme amaçlı düşmüş durumda. Ancak RTX 4070 ve 4080 serisi çıkıp fiyatına gelene kadar da 1 sene geçer diye düşünüyorum. TL durumuna göre 4070 için belki de 20 bin liralar telaffuz edilebilir

6-12 ay arasında kullanılmış, yurt içi garantili ürün bulursan kacirma o fiyatlara derim.

Teşekkürler

O bütçelere 4000 serisi beklenmez bence.
RTX 3000 serisinde düşüş olursa beklenir ama yeni seri geldiğinde düşüş olur mu

8-9 bin liralık 3080'den pek bir şey bekleme bence. (mining ile eskitilmiştir muhtelemen) zaten fiyatlar şu an stok eritme amaçlı düşmüş durumda. Ancak RTX 4070 ve 4080 serisi çıkıp fiyatına gelene kadar da 1 sene geçer diye düşünüyorum. TL durumuna göre 4070 için belki de 20 bin liralar telaffuz edilebilir.

RTX3000 serisi daha fazla düşmez diyorsun sanırım. Madencilikte kullanılması benim için önemli değil. Gerekli testleri yaptıktan sonra alacağım.

Dostum iyi şartlarda mining yapılırsa oyun oynamaktan bir farkı yok. İkisinde de yük biniyor ve kart zamanla yıpranıyor normal olarak. Öcü gibi davranmayın. Tabii gidip alsın demiyorum konudan bağımsız olarak sana cevap verdim.

Ayrıca arkadaşlar doğru söylüyor. O bütçelere 4XXX serisi alabileceğiniz sanmıyorum.
RTX 4000 serisi beklemek istememin sebebi RTX 3000 serisi 2. Elde daha fazla düşer mi ? . 4000 serisi almak için beklemiyorum . Ayrıca size katılıyorum düzgün madencilik yapılmış bir kart benim için sorun değil

RTX 4000 serisi almak elbette daha mantıklı. Ancak bütçeniz dahilinde temiz bir RTX 3000'de işinizi rahatça görür. Ancak miningden çıkma kart ne kadar sağlıklıdır ? Orası meçhul.
Teşekkürler

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı