7. nesil işlemcili notebooklar beklenmeli mi?

okan09

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu aralar bir oyuncu laptobu almak istiyorum. Gerek fiyatların yüksek olması gerek yakında Ces 2017 fuarında tanıtılacak yeni notebook'lar nedeniyle kararsız kaldım.

Öncelikle yeni nesil işlemciler (Kaby Lake, Ryzen) notebook'larda performansı ve fiyatı çok etkiler mi ?
Malum 1060'lı bir laptop 7000 TL'den başlıyor yüksek bir meblağ herkes için. Almışken uzun yıllar kullanmak ister o yüzden ülkemizden alırken çok araştırıp doğru kararı vermek istiyorum.
2017 yılında bir çok değişiklik bekliyorum işlemciler yenilenecek zaten bir de rekabet olacak. AMD -İntel-nVidia tarafında sizce ne yapmalı ? Piyasada GT 72 1060 modeli şimdi almak sizce nasıl bir karar olurdu ?

MSI GT72VR DOMINATOR CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-256GB SSD+1TB-17.3''-GTX1060-W10

Son düzenleyen: Moderatör:
Beklemeniz de fayda olacaktır. Sadece 7. nesil işlemciler için de değil. Ayrıca 1050'li laptoplar da geleceği için fiyatları 1060'a göre daha uygun olacağı söyleniyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı